reklama
reklama
reklama
reklama
reklama
reklama
reklama
© Trumpf
Przemysł elektroniczny |

TRUMPF Huettinger rozpędza się

Niedawno dr Paweł Ozimek, prezes TRUMPF Huettinger, podsumował z Evertiqiem bardzo intensywny 2022 rok. Założone w 1923 roku niemieckie przedsiębiorstwo z główną siedzibą w Ditzingen nie zwalnia jednak tempa i wciąż rozwija się w Polsce – w lipcu tego roku uruchomi nowy zakład produkcyjny.

Panattoni Europe poinformowało na swojej stronie internetowej, że ukończyło realizację blisko 40 000 m2 w ramach City Logistics Warsaw IV na Annopolu, a jeden z budynków został już w całości wynajęty przez firmę TRUMPF Huettinger. 

TRUMPF Heuttinger wynajął od Panattoni 19 200 m2 powierzchni produkcyjno-magazynowej oraz 3 200 m2 biurowej, do których wprowadzi się w lipcu tego roku. Deweloper podaje na swojej stronie internetowej, że nowy zakład produkcyjny niemieckiego producenta obsłuży m.in. rynki w USA, Japonii, Korei i Chinach.

„Annopol przez dziesięciolecia stanowił zagłębie i bardzo ważny ośrodek przemysłowy, z kluczowymi dla regionu zakładami produkcyjnymi. W dobie dążenia do stabilizacji łańcuchów dostaw, którego następstwem jest nearshoring, czyli relokacja produkcji bliżej odbiorcy, tego typu lokalizacje ponownie zyskują na znaczeniu. Cieszymy się, że takie inwestycje jak City Logistics Warsaw IV, pozwalają nawiązać do tradycji tego miejsca, tworząc doskonałe warunki dla procesów produkcyjnych, a dzięki położeniu w granicach miasta zapewniają bardzo dobry dostęp do wykwalifikowanej kadry. Panattoni dzięki obecności w kluczowych lokalizacjach warszawskiego rynku mogło szybko zaproponować powierzchnię dostosowaną do potrzeb i procesów firmy TRUMPF Huettinger” – mówi Marek Dobrzycki, Managing Director w Panattoni –„Strategiczne położenie w centrum Europy i bliskość Niemiec, gdzie znajduje się centrala TRUMPF Huettinger, powoduje, że Polska jest globalnie drugim największym rynkiem dla działalności firmy.”

Możemy domyślać się, że to nie koniec, a TRUMPF Huettinger dopiero nabiera wiatru w żagle. Więcej na temat planów względem przyszłości i 2023 roku mówił dr dr Paweł Ozimek, prezes firmy w wywiadzie dla Evertiqa: Prezes TRUMPF Huettinger tylko dla Evertiq.


reklama
Załaduj więcej newsów
April 11 2024 07:39 V22.4.25-1
reklama
reklama