reklama
reklama
reklama
reklama
reklama
reklama
reklama
© Trumpf Heuttinger
Biznes |

Prezes TRUMPF Huettinger tylko dla Evertiq

Pod koniec grudnia 2022 roku, kanały Evertiqa rozgrzały za sprawą informacji o nowej lokalizacji założonego w 1923 roku niemieckiego przedsiębiorstwa. Duża inwestycja w Polsce, sukcesywnie zwiększające się obroty firmy, kolejne zatrudnienia. Jaki był tak naprawdę miniony rok dla TRUMPF Huettinger? A jak zapowiada się 2023? Evertiq postanowił zapytać o to samego dr. Pawła Ozimka, prezesa TRUMPF Huettinger.

Ewelina Bednarz, Evertiq: Miniony rok jest różnie oceniany. Był na pewno trudny, a sytuacja dynamicznie się zmieniała. Proszę powiedzieć, jaki był 2022 rok dla TRUMPF Huettinger?

dr Paweł Ozimek, prezes TRUMPF Huettinger: Patrząc przez pryzmat rozwoju, był to zdecydowanie najbardziej intensywny rok w dotychczasowej historii firmy. Stał on pod znakiem dużych kontrastów: z jednej strony wielu wyzwań, którym musieliśmy stawić czoła (jak problemy z łańcuchami dostaw), z drugiej zaś był on pełen sukcesów i przyjemnych momentów, takich jak: osiągnięcie 4-cyfrowej liczby zatrudnionych pracowników, obchody stulecia TRUMPF Hüttinger, wprowadzenie nowych produktów na nowe rynki oraz powrót do tradycji wspólnych spotkań po okresie pandemii – zarówno tych bardziej, jak i mniej oficjalnych, odgrywających olbrzymią rolę w zakresie integracji zespołu. Jestem przekonany, że każdy z naszych pracowników odczuł jak ważny i przełomowy był to rok w rozwoju firmy. Każdy może być również dumny z tego, gdzie jesteśmy na początku roku 2023 i w jakim kierunku zmierzamy.

EB: Wspomniał Pan o wyzwaniach. Mógłby Pan opowiedzieć o tych największych?

PO: Dynamiczny wzrost wymaga dużej elastyczności, a przy tym skuteczności na wielu płaszczyznach. Aby TRUMPF Huettinger rozwijał się harmonijnie musieliśmy pogodzić trzy ważne elementy: znalezienie i zatrudnienie kilkuset nowych, doświadczonych i wykształconych specjalistów; nadzorowanie ich płynnego wdrożenia w procesy, kulturę i sposób działania firmy a także intensywne prace nad znalezieniem większej powierzchni, niezbędnej przy tak dużym wzroście. Jednocześnie zależało nam, aby regulować rytm rozwoju, w taki sposób, by żaden z tych trzech czynników nie został zachwiany. Równie dużą wagę przywiązywaliśmy do naszych procesów. Nie jest tajemnicą, że samo ich skalowanie nie wystarczy. Te, które w mniejszych organizacjach działają idealnie, przy większej skali tracą efektywność. Dziś jesteśmy niezwykle dumni, że na bazie zeszłorocznych doświadczeń udało nam się przygotować organizację na kolejne, bardzo ambitne zadania, które już pojawiły się na horyzoncie. Jednym z nich jest relokacja Działu Produkcji Elektroniki bez przerywania tej produkcji do nowego obiektu na warszawskiej Białołęce z jednoczesnym zainstalowaniem nowych maszyn i potrojeniem mocy produkcyjnych. Powoduje to pojawienie się kolejnych wyzwań jak na przykład zapewnienie wykwalifikowanych kadr.

EB: Jakie wydarzenie minionego roku napawa TRUMPF Huettinger największą dumą?

PO: Jeśli miałbym wybrać jedno takie wydarzenie, wskazałbym na oddanie do użytku nowego budynku dla działów produkcji zasilaczy oraz dla magazynu centralnego na Targówku w Warszawie. Nasza nowa lokalizacja ma 20 000 mkw. i jednocześnie jest największym z pięciu naszych obiektów.  Dumą napawa mnie jednak nie tyle sam rozmiar, co tempo i sposób, w jaki nasz zespół tę przeprowadzkę zrealizował. Może się to wydawać nieprawdopodobne, ale wszystko odbyło się w jeden weekend. Pracownicy skończyli pracę w piątek, a w poniedziałek kolejnego tygodnia rozpoczęli ją już w nowej lokalizacji. Cała skomplikowana operacja była tak dobrze zaplanowana, że nie straciliśmy ciągłości produkcji i w żaden sposób nie wpłynęło to negatywnie na działanie firmy.

EB: 2022 rok mamy już za sobą. Jakie są oczekiwania Państwa firmy względem przyszłości i 2023 roku?

PO: Na starcie nowego roku wiemy jedno – tempo wzrostu może być co najmniej tak duże, jak to, którego doświadczyliśmy w minionym roku. Naszym atutem jest zebrane doświadczenie z ostatnich lat, które pozwoli nam zaplanować i skoordynować wszystkie działania świadomie i z jeszcze większym spokojem. Już teraz planujemy w szczegółach przeniesienie do wspomnianego, szóstego budynku TRUMPF Huettinger. Nowa hala, którą zainaugurujemy w okresie letnim, będzie zbliżona powierzchnią do budynku, który otworzyliśmy w 2022 roku. Te wszystkie przeprowadzki to dopiero preludium do naszego najważniejszego celu, jakim jest oczywiście dalsze dynamiczne zwiększanie obrotów. Jednym z elementów to umożliwiających jest stałe wprowadzanie do produkcji nowych urządzeń. Nasze Centrum Badawczo-Rozwojowe w Zielonce planuje wypuszczenie na rynek wielu nowych rozwiązań skierowanych do producentów systemów półprzewodnikowych i fotowoltaicznych. Jasnym celem jest oczywiście utrzymanie pozycji wiodącej na tych rynkach, gdzie jesteśmy liderem i zwiększenie udziału w rynkach, na które dopiero wkroczyliśmy. Jestem pewien, że zespół ludzi pracujących i tworzących TRUMPF Huettinger jest w stanie sprostać każdemu wyzwaniu, które stoi na naszej drodze.

Wnętrze hali produkcyjnej © TRUMPF Huettinger  na warszawskim Targówku.

TRUMPF Huettinger to światowy producent zasilaczy do procesów cienkowarstwowego powlekania plazmowego, trawienia również przy użyciu plazmy oraz nagrzewania indukcyjnego i wzbudzania laserów. Produkty niemieckiego przedsiębiorstwa dostarczają energii procesowej dla wielu gałęzi przemysłu high-tech, dzięki której największe światowe firmy, wykonujące m.in. układy scalone, smartfony, telewizory, samochody, panele fotowoltaiczne czy szkło architektoniczne, mogą tworzyć i udoskonalać swoje produkty. Centra badawczo-rozwojowe i produkcyjne TRUMPF Huettinger znajdują się w Polsce i Niemczech, a oddziały sprzedaży i serwisu w wielu krajach Europy, Ameryki i Azji. W Polsce firma zatrudnia ponad 1200 pracowników.


reklama
reklama
Załaduj więcej newsów
April 15 2024 11:45 V22.4.27-2
reklama
reklama