reklama
reklama
reklama
reklama
reklama
reklama
© GlobalLogic
Przemysł elektroniczny |

Stellantis umacnia swoją obecność w Polsce

Polska Agencja Prasowa informuje, że grupa motoryzacyjna Stellantis rozpoczęła rekrutację do tworzonego w Gliwicach centrum rozwoju oprogramowania. Docelowo pracę ma znaleźć tam nawet 300 specjalistów. Ośrodek zostane uruchomiony w najbliższych tygodniach.

PAP podaje, że trwają obecnie prace przygotowawcze do otwarcia nowego centrum rozwoju oprogramowania. Modernizowane są m.in. biura na potrzeby ośrodka, znajdujące się w obiektach nieopodal gliwickiego zakładu Stellantis.

Rekrutacja już się rozpoczęła. Poszukiwani są inżynierowie i różni specjaliści. W procesie rekrutacyjnym pomaga międzynarodowa firma GlobalLogic, należąca do grupy Hitachi, specjalizująca się w dziedzinie inżynierii cyfrowej. Zainteresowani mogą również aplikować na stronie stellantis-kariera.pl. Firma buduje 300-osobowy zespół w zakresie oprogramowania bazowego, rozwoju aplikacji programowych, działalności rozwojowo-operacyjnej (DevOps), automatycznej walidacji, sztucznej inteligencji oraz analityki danych – podaje PAP. W nowym centrum zespół będzie pracował nad zaawansowanymi technologicznie rozwiązaniami informatycznymi, a także będzie testował ich skuteczność.

"Polskiemu zespołowi powierzono zadania w zakresie tworzenia samochodów definiowanych oprogramowaniem (…). Będą to specjaliści w zakresie architektury oprogramowania, wykorzystywanej w platformach technologicznych nowej generacji." – mówił w rozmowie z PAP Andrzej Korpak, dyrektor generalny Stellantis Gliwice.

Przedsięwzięcie to jest ściśle związane z transformacją cyfrową koncernu. W pojazdach ma być wdrażana owarta platforma technologiczna nowej generacji, której oprogramowanie będzie na bieżąco aktualizowane przez wiele lat od wyprodukowania. Zgodnie z tym zamysłem auta będą „dopasowywały się do cyfrowego stylu życia kierowców”. 

Jak pisze PAP, w ocenie Korpaka, utworzenie centrum oprogramowania w Gliwicach jest nie tylko umocnieniem obecności koncernu Stellantis w Polsce, ale też włączeniem polskiej lokalizacji do sieci ośrodków rozwoju oprogramowania i inżynierii, na których opiera się strategiczny plan korporacji pod nazwą Dare Forward 2030.

„Stellantis ma fabryki pojazdów osobowych i dostawczych oraz Centralne Działy Inżynierii, Kadr i Płac, Finansów, Zakupów i IT, wspierających jednostki Stellantis w Europie. Teraz dołączają do nas utalentowani specjaliści w zakresie architektury oprogramowania" – mówił dalej w rozmowie z PAP dyrektor gliwickiej spółki.

Centrum rozwoju oprogramowania w Gliwicach będzie ósmym tego typu w portfolio koncernu. Inne ośrodki znajdują się w Pernambuco w Brazylii, Poissy we Francji, włoskim Turynie, Ruesselsheim w Niemczech, Bengaluru i Hyderabad w Indiach, a także w Auburn Hills w stanie Michigan w USA. 

Stellantis szacuje, że rozwój zaawansowanego technologicznie oprogramowania przyniesie koncernowi dodatkowe 20 mld euro przychodów. 

Dodajmy, że koncern planuje do 2024 roku uruchomić w gliwickim zakładzie produkcję modeli z napędem elektrycznym. Niedawno Evertiq informował o uruchomieniu produkcji w pełni elektrycznego modelu w innej polskiej fabryce Stellantis: Zakład Stellantis w Tychach rozpoczyna produkcję modelu Jeep Avenger.


reklama
Załaduj więcej newsów
April 11 2024 07:39 V22.4.25-2
reklama
reklama