reklama
reklama
reklama
reklama
reklama
reklama
reklama
reklama
© Stellantis
Przemysł elektroniczny |

Zakład Stellantis w Tychach rozpoczyna produkcję modelu Jeep Avenger

6 lutego 2023 roku w zakładzie produkcyjnym w Tychach rozpoczęła się produkcja Jeepa Avenger.

„Nowy Avenger to pierwszy SUV marki Jeep produkowany w Polsce i ogromny powód do dumy dla całego naszego zespołu. Rozpoczynamy 2023 rok uruchomieniem produkcji samochodu, który już wzbudził uznanie wśród klientów i ekspertów branżowych.” – skomentował Tomasz Gębka, dyrektor zakładu Stellantis w Tychach. Jednocześnie zapewnia, że zespół produkcyjny utrzyma jakość produkowanego modelu na najwyższym poziomie.

Jeep Avenger to w pełni elektryczny SUV o wymiarach zaprojektowanych na potrzeby rynku europejskiego. Według oświadczeń producenta, model ten stanowi kluczowy element strategii elektryfikacyjnej marki.

Stworzony na potrzeby europejskich odbiorców model oferuje w standardzie systemy zarządzania trakcją (Selec Terrain) i kontroli zjazdu (Hill Descent Control).

Jeep Avenger jest wyposażony w 400-voltowy elektryczny układ napędowy nowej generacji, który łączy w sobie nowy silnik elektryczny o mocy 156 KM i momencie obrotowym 260 Nm oraz nowy akumulator o pojemności 54 kWh.

Jeep Avenger, który miał swoją światową premierę podczas Salonu Samochodowego w Paryżu 2022, sprzedał się w Europie w ponad 10 000 egzemplarzy od czasu otwarcia zamówień na wersję „1st Edition” pierwszego grudnia 2022 r., a następnie pełnej gamy modelowej, od jedenastego stycznia 2023 r.

Na dzień publikacji nowy SUV marki Jeep jest dostępny w Polsce w promocyjnym finansowaniu i w cenie od 147 000 zł dzięki rządowym ulgom w ramach programu „Mój Elektryk”. Dostawy pierwszych samochodów przewidziane są w drugim kwartale 2023 roku.


reklama
reklama
Załaduj więcej newsów
May 14 2024 07:33 V22.4.46-1
reklama
reklama