reklama
reklama
reklama
reklama
reklama
reklama
reklama
© Pixabay
Biznes |

JR Holding inwestuje w kolejną polską firmę

Polska spółka inwestycyjna poinformowała w komunikacie prasowym, że zainwestuje 10 mln zł w sieć stacji ładowania samochodów elektrycznych NOXO ENERGY.

NOXO to jedna z najdynamiczniej rozwijających się sieci stacji ładowania pojazdów elektrycznych w Polsce, która posiada już ponad 250 punktów ładowania – czytamy w komunikacie prasowym. JR Holding zdecydował się zainwestować w NOXO 10 mln zł w zamian za 40% udziałów w spółce.

Zgodnie z ustaleniami, JR Holding zdecydował się również na dodatkowe wsparcie w wysokości co najmniej 7 mln zł w ramach finansowania dłużnego.

Jak można zaobserwować, JR Holding rozważnie dobiera firmy, w które decyduje się zainwestować. Z reguły cechuje je wysoka perspektywiczność, a także interesujący profil działalności. W grudniu w rozmowie z Evertiq mówił na ten temat January Ciszewski, inwestor i Prezes JR HOLDING ASI SA: January Ciszewski dla Evertiq: chcemy zwiększać wartość portfela.

Do portfela inwestycyjnego JR Holding dołączyło teraz NOXO, czyli czwarty co do wielkości operator stacji ładowania w Polsce, który posiada ponad 250 punktów ładowania. Budowana przez niego sieć stacji ładowania koncentruje się m.in. na miejscach atrakcyjnych turystycznie, 4 i 5 gwiazdkowych hotelach, parkach rozrywki, polach golfowych oraz galeriach handlowych. 

Należy podkreślić, że NOXO Energy finansuje w 100% zakup i montaż stacji, a także pokrywa koszty wykorzystanej energii na potrzeby ładowania samochodów. Jak podaje JR Holding w komunikacie prasowym, partnerzy zintegrowani w ramach sieci NOXO otrzymują możliwość oznaczenia dodatkowego udogodnienia dla swoich gości w postaci posiadania stacji ładowania samochodów elektrycznych w filtrach wyszukiwarek portali rezerwacyjnych, np. booking.com. 

NOXO Energy prowadzi również działania promocyjne zachęcające do podróżowania autami elektrycznymi po Polsce. 

„Od początku naszej działalności przyświecały nam idee proekologiczne.” – wyjaśnia Jakub Bańkowski z NOXO ENERGY – „Głęboko wierzymy, że możemy mieć realny wpływ na środowisko, przy okazji nie rezygnując z komfortu podróżowania samochodem. Inwestujemy w elektromobilność, bo to przyszłość motoryzacji.”

Przychody, które osiąga spółka pochodzą z opłat uiszczanych przez kierowców podczas korzystania z punktów ładowania.

„Przy okazji pomagamy zwierzętom – część zysków z każdego ładowania przeznaczamy na wsparcie małych nosorożców z sierocińca Zululand Rhino Orphanage w RPA. Nosorożec znajduje się w naszym logo – jesteśmy dumni z powiązania z tym imponującym i silnym zwierzęciem.” – dodaje Pawel Włudyga, również przedstawiciel NOXO ENERGY.

Inwestycja JR Holding w NOXO Energy umożliwi spółce poniesienie wydatków związanych z zakupem i instalacją nowych stacji ładowania pojazdów, podłączeniem nowych stacji ładowania do sieci oraz na zakup sprzętu czy ulepszenie podłączeń do sieci dla już istniejących.

„Inwestycja w NOXO ENERGY jest dla nas kolejnym projektem w sektorze odnawialnych energii. Jest to dla nas jedna z priorytetowych branż. Po zakończeniu inwestycji w Columbus Energy reinwestujemy zyski w przedsięwzięcia, które w naszej ocenie będą się szybko rozwijać. Mamy w swoim portfelu już producenta innowacyjnych pomp ciepła, firmy IGLOO i MILOO ELECTRONICS, magazyny energii LAserTec czy producenta przełomowych baterii The Batteries. NOXO dołącza do tego portfolio i jestem przekonany, że zapewni nam w przyszłości oczekiwany zwrot z zainwestowanego kapitału.” – deklaruje January Ciszewski, inwestor i Prezes JR Holding.


reklama
Załaduj więcej newsów
June 13 2024 13:49 V22.4.55-1