reklama
reklama
reklama
reklama
reklama
reklama
reklama
reklama
© Pixabay
Przemysł elektroniczny |

Powstanie fabryka magazynów energii pod Bełchatowem

Krakowska firma Elmodis pomaga stworzyć fabrykę magazynów energii i baterii pod Bełchatowem, podaje portal MamStartup.

Jak pisał w lutym 2022 roku Evertiq, koordynatorem inwestycji w Kleszczowie, pod Bełchatowem, jest firma Compremum. W styczniu tego roku, podpisano porozumienie na mocy, którego Compremum i Durapower będą mieć po 45% udziałów w fabryce, a Elmodis 10%.

W fabryce mają być produkowane części do baterii litowo-jonowych. Przedsięwzięcie ma przyczynić się do uniezależnienia Polski od zagranicznych dostawców.

„Fabryka Compremum w Kleszczowie będzie produkowała podstawowe części do magazynów energii. Dzięki temu nie trzeba będzie ich sprowadzać z Dalekiego Wschodu czy Afryki. Będą przetwarzane i dostępne na miejscu, abyśmy mogli konstruować z nich magazyny energii – zarówno te wielkopowierzchniowe, wielkomocowe, jak i te kierowane do prosumentów.” – wyjaśnia w rozmowie z agencją Newseria Biznes Andrzej Laskowski z Compremum, energetyk i ekspert Centrum im. Adama Smitha.

Obecnie trwają prace nad pozyskaniem finansowania i ustaleniu budżetu inwestycyjnego, pisze dalej portal MamStartup. Koszty związane z powodzeniem inwestycji szacowane są w granicach 196-255 mln zł. 

Przypomnijmy, że nie jest to jedyna inwestycja tego typu w Polsce. Budowę hali produkującej magazyny energii i części do pojazdów elektrycznych zapowiedziano również w Żelichowie. Jednak tu inwestorem jest Adam Drewniany: Współpracownik Elona Muska zainwestuje w Żelichowie


reklama
reklama
Załaduj więcej newsów
May 14 2024 07:33 V22.4.46-1
reklama
reklama