reklama
reklama
reklama
© Scanfil
Przemysł elektroniczny |

Scanfil wyłonił nowego CEO

Szwedzki dostawca EMS ogłosił, że nowym CEO firmy zostanie Christoph Sut. Zgodnie z podpisaną umową, Sut pracę jako nowy dyrektor generalny Scanfil rozpocznie najpóźniej 1 września 2023 r.

Jak wcześniej informował Evertiq, pod koniec listopada 2022 roku Scanfil ogłosił, że  Petteri Jokitalo odejdzie z firmy przed końcem 2023 roku. Jakitalo zajmował stanowisko CEO przez 10 lat.

Następca Petteri Jokitalo został już wyłoniony, ale dopóki nie obejmie on nowej roli, ustępujący dyrektor generalny będzie nadal pełnił dotychczasową funkcję w Scanfil. Ponadto do końca 2023 roku będzie sprawował obowiązki doradcy Rady Dyrektorów.

„Jestem zaszczycony, że zostałem mianowany nowym dyrektorem generalnym Scanfil. Jest to jeden z czołowych graczy w europejskiej branży EMS.” – mówił w komunikacie prasowym Christophe Sut – „Firma jest silna finansowo i szybko się rozwija. Jest cenionym partnerem biznesowym pośród swoich klientów i dostawców, a także szanowanym pracodawcą wśród swoich pracowników. Mamy wszystkie elementy, aby zbudować sukces w przyszłości.”

Christophe Sut jest obecnie prezesem ds. rozwiązań produkcyjnych w Sandvik Group. Posiada doświadczenie w rozwoju biznesu, sprzedaży i marketingu w środowisku B2B. Na kierowniczych stanowiskach spędził ponad 12 lat.

„W imieniu zarządu chciałbym powitać Christophe'a w firmie.” — dodał w komunikacie Harri Takanen, przewodniczący zarządu – „Cieszymy się, że możemy go zatrudnić i poprowadzić Scanfil w kolejną fazę międzynarodowego wzrostu i poprawy marży.”


reklama
reklama
Załaduj więcej newsów
July 23 2024 01:29 V22.5.13-1