reklama
reklama
reklama
reklama
reklama
reklama
reklama
© Scanfil
Przemysł elektroniczny |

Zmiany na stanowisku dyrektora generalnego w Scanfil

Producent i dostawca systemów dla przemysłu elektronicznego z siedzibą w Finlandii poinformował dziś, że dotychczasowy CEO Petteri Jokitalo planuje opuścić firmę do końca 2023 roku. Jokitalo na stanowisku dyrektora generalnego pracował od 1 kwietnia 2013 roku.

"W przyszłym roku będę miał za sobą dziesięć lat pracy jako CEO Scanfil, a w Scanfil łącznie 15 lat. To była wspaniała podróż i wiem, że szczególnie będzie mi brakowało ludzi, z którymi pracowałem. Jednak dziesięć lat na stanowisku CEO to stosunkowo długi okres i postanowiłem zacząć planować kolejny etap mojego życia zawodowego." – mówi Petteri Jokitalo, ustępujący CEO.

Petteri Jokitalo o planach swojego odejścia poinformował już Komitet ds. Nominacji i Kompensacji Scanfil plc.

"W imieniu zarządu chcę podziękować Petteriemu za jego duży wkład w rozwój firmy w ramach zarządzania Scanfil. Firma urosła do rozmiarów większej kategorii, a know-how rozwinęło się, umożliwiając silną konkurencyjność. Petteri zbudował zmotywowaną organizację, zapewniając dobry punkt wyjścia dla odniesienia sukcesu przez firmę w przyszłości. Jego zaangażowanie w prowadzenie firmy do końca 2023 roku daje wystarczająco dużo czasu na poszukiwanie następcy.” – mówi Harri Takanen, przewodniczący Rady Dyrektorów.

Scanfil został założony w 1976 roku. Od tamtej pory rozwija się, oferując swoim klientom szeroki wachlarz usług: projektowanie produktów, ich produkcję, zaopatrzenie w materiały czy rozwiązania logistyczne. Typowymi produktami Scanfil są moduły i zintegrowane produkty, np. do aplikacji samoobsługowych, systemy automatyki, moduły łączności bezprzewodowej, systemy kontroli klimatu, systemy zbierania i sortowania, analizatory i rozwiązania pogodowe.  Firma współpracuje z międzynarodowymi dostawcami usług z zakresu automatyki, bezpieczeństwa, energii, czystych technologii, zdrowia oraz obszaru urbanizacji.

Scanfil ma dziewięć zakładów produkcyjnych w Europie, Azji i Ameryce Północnej. Jeden z nich zlokalizowany jest w polskim Sieradzu. 


reklama
Załaduj więcej newsów
April 15 2024 11:45 V22.4.27-2
reklama
reklama