reklama
reklama
reklama
© Intel
Biznes |

Intel wycofuje się z inwestycji w Oregonie

W maju 2022 roku Intel ogłosił, że zainwestuje 700 milionów dolarów w budowę „megalaboratorium” w Hillsboro w stanie Oregon. Plan ten został właśnie zaniechany przez firmę, ponieważ Intel dąży do obniżenia jak największej ilości kosztów.

Kiedy firma po raz pierwszy ujawniła swoje plany, poinformowała, że laboratorium badawczo-rozwojowe będzie miało powierzchnię 200 000 stóp kwadratowych a jego działalność skoncentruje się na technologiach centrów danych. Mimo odłożenia planów budowy, Intel twierdzi, że nie zaniecha badań, które zaplanowano w laboratorium w Hillsboro. Prace badawcze zostaną po prostu przeniesione do innego miejsca w Oregonie.

Rzeczniczka Intela, Penelope Bruce, poinformowała w pisemnym oświadczeniu, że producent chipów chce obniżyć koszty i zwiększyć wydajność poprzez wiele inicjatyw.

„Obejmuje to badanie bardziej opłacalnych opcji nieruchomości, aby kontynuować nasze prace badawczo-rozwojowe w centrum danych w Oregonie, które już są w toku” – informuje Bruce w oświadczeniu.

Należy dodać, że podczas ogłoszenia wyników firmy za czwarty kwartał 2022 roku dyrektor generalny, Pat Gelsinger, powiedział, że firma  będzie koncentrowała się na uzyskaniu 3 miliardów USD oszczędności kosztów w 2023 r.

Na początku stycznia tego roku firma wydała kilka zawiadomień o dostosowaniu i przekwalifikowaniu pracowników w Kalifornii (WARN), ogłaszając zwolnienie 544 pracowników w tym stanie. 

Nie jest to również jedyna informacja ze strony Intela o zaniechaniu inwestycji. W styczniu Evertiq informował o wstrzymaniu budowy mega-kampusu w Izraelu


reklama
reklama
Załaduj więcej newsów
July 23 2024 01:29 V22.5.13-2