reklama
reklama
reklama
reklama
© Scanfil
Przemysł elektroniczny |

Scanfil rozbuduje fabrykę w Polsce

Szwedzki producent kontraktowy i dostawca systemów dla branży elektronicznej ogłosił, że zdecydował się zainwestować ok. 6 mln euro w nową technologię produkcji w Sieradzu. Inwestycja obejmuje nową linię produkcyjną elektroniki oraz automatykę magazynową, czytamy w komunikacie prasowym firmy.

„Nowa linia produkcyjna elektroniki zostanie zamontowana w istniejącym budynku fabryki i zwiększy moce produkcyjne Sieradza elektroniki już w trzecim kwartale 2023 roku.” – mówił w komunikacie prasowym Petteri Jokitalo, CEO Scanfil. 

Oprócz zwiększenia mocy produkcyjnej w istniejącym budynku fabryki, Scanfil planuje również rozbudowę o dodatkowy budynek o powierzchni o około 8 000 m2. Inwestycja ta zwiększyłaby powierzchnię sieradzkiej fabryki do ok. 26 000 m2 do 2025 roku. Wstępne plany rozpoczną się natychmiast, jednak ostateczna decyzja zostanie podjęta jeszcze w tym roku. 

Plany rozbudowy sieradzkiej fabryki związane są z silnym popytem i przewidywanym potencjalnym wzrostem napędzanym przez klientów przemysłowych i medycznych.

„Jesteśmy bardzo podekscytowani planami ekspansji w Sieradzu. Nowe moce produkcyjne pozwolą nam lepiej niż kiedykolwiek obsługiwać naszych klientów i realizować dostrzegany potencjał wzrostu.” – mówi Paweł Kurowski, dyrektor zarządzający fabryki Scanfil Sieradz.

Największymi klientami sieradzkiej fabryki Scanfil są Energy & Cleantech, Automation & Safety oraz Medtech & Life Science.

Jest to kolejna informacja dotycząca inwestycji szwedzkiego producenta kontraktowego i dostawcy systemów dla branży elektronicznej w rozwój istniejącego zakładu. W grudniu zeszłego roku Evertiq pisał o rozbudowie fabryki w Malmö


reklama
Załaduj więcej newsów
June 13 2024 13:49 V22.4.55-1