reklama
reklama
reklama
reklama
reklama
reklama
reklama
© Scanfil
Przemysł elektroniczny |

Scanfil rozbudowuje swoją fabrykę w Malmö

Szwedzki producent kontraktowy i dostawca systemów dla branży elektronicznej ogłosił, że nabył dodatkową działkę pod rozbudowę powierzchni fabryki w Malmö. Rozbudowa ma dostarczyć 2000 m² dodatkowej przestrzeni produkcyjnej. Prace budowlane rozpoczęto na początku listopada, a ich zakończenie planowane jest na styczeń 2023 roku.

Scanfil szybko się rozwija. W odpowiedzi na rosnący popyt, firma pozyskała nową przestrzeń produkcyjną w fabrykach w Atlancie, Suzhou, Malmö i Wutha. W każdym z projektów rozbudowy Globalny Zespół ds. Technologii firmy dbał o to, żeby przestrzeń produkcyjna została wykorzystana w jak najbardziej wydajny i zrównoważony sposób. 

W tej chwili rozbudowa fabryki w Malmö jest na końcowym etapie ustawiania linii produkcyjnych i nowej jadalni. Prace budowlane powinny zakończyć się w styczniu 2023 roku, wtedy też powinno nastąpić uruchomienie produkcji na nowych liniach. 

W projekcie rozbudowy i dobrze odpowiednich rozwiązań dla fabryki, dużą rolę odegrał Fredrik Olsson, kierownik ds. jakości i ochrony środowiska w Scanfil Malmö, który na co dzień jest odpowiedzialny za całą infrastrukturę w Malmö, w tym za budynki fabryczne, elektryczność, ogrzewanie i chłodzenie, wentylację oraz ochronę przed wyładowaniami elektrostatycznymi. 

Inną kluczową osobą, która brała udział w projekcie rozbudowy była Kari Huuha z Globalnego Zespołu Technologicznego oraz TPM Manager, która ma bogate doświadczenie w projektach rozbudowy fabryk, technologii produkcji elektroniki i planowaniu układu. 

W rozbudowie nie zabrakło również polskiego akcentu. Istotną rolę odegrał też Paweł Galewski, Global Quality and LEAN Six Sigma Capability Manager z Global Development Team, który współpracował nad optymalizacją końcowych linii montażowych.

„W styczniu 2023 r., kiedy zakończy się projekt rozbudowy, znacznie poprawi się nasz przepływ materiałów. Dodatkowa przestrzeń umożliwi również dalszy rozwój intralogistyki w fabryce w Malmö” – mówi Kari Huuha, według której współpraca między stroną a globalnym zespołem przebiegła bezproblemowo, co zaowocowało zrealizowaniem projektu. 

Scanfil jest kontraktowym producentem i dostawcą systemów dla branży elektronicznej z 40-letnim doświadczeniem. W Polsce ma od 1995 roku oddział w Sieradzu, który pod szyldem Scanfil zaczął działać w 2016 roku. Sieradzka fabryka jest również największą ze wszystkich z portfolio szwedzkiej firmy, obecnie zatrudnionych jest tam ok. 1000 pracowników. 


reklama
Załaduj więcej newsów
June 13 2024 13:49 V22.4.55-2