reklama
reklama
reklama
reklama
reklama
reklama
reklama
© Jelcz
Przemysł elektroniczny |

Jelcz przygotowuje się do rozbudowy

Polska Grupa Zbrojeniowa prężnie się rozwija i sukcesywnie zwiększa produkcję w wielu przynależnych do niej spółkach. W miejscu nie stoi również Jelcz, który planuje nową inwestycję i zwiększenie zatrudnienia.

Niedawno Evertiq przeprowadził wywiad z Krzysztofem Sola, wiceprezesem Zarządu PGZ S.A., na temat minionego roku oraz prognoz na 2023 roku: 2022 rok to czas dynamicznego rozwoju Polskiej Grupy Zbrojeniowej. Teraz dowiadujemy się, że Sebastian Chwałek, prezes PGZ, 19 stycznia odwiedził zakład Jelcza. Podczas wizyty zaprezentowano prezesowi lokalizację przyszłych inwestycji związanych z rozbudową zakładów. 

Przypomnijmy, że spółka jest głównym dostawcą podwozi dla Polskich Sił Zbrojnych w tym pod zabudowy specjalistyczne do programów WISŁA, NAREW czy PILICA, a także do DMO Regina czy pojazdów specjalnych do zestawów JAK.

„Działania spółki JELCZ to przykład, że Polska Grupa Zbrojeniowa systematycznie zwiększa swoje moce produkcyjne, aby sprostać wymaganiom naszego głównego partnera jakim jest Wojsko Polskie. Rośnie liczba zamówień oraz projektów, w których JELCZ odgrywa kluczowa rolę. Dlatego podjęliśmy decyzję o inwestycjach w nowe hale i zwiększanie zatrudnienia. Temu służyła dzisiejsza wizyta, w czasie której wspólnie z zarządem spółki, panem posłem Pawłem Hreniakiem i burmistrzem miasta Bogdanem Szczęśniakiem zapoznawaliśmy się na miejscu z terenami pod przyszłą inwestycję.” – mówił prezes zarządu PGZ S.A. Sebastian Chwałek.

Na decyzję o rozbudowie wpłynął dynamiczny wzrost zamówień i podpisanych kontraktów. Należy wymienić choćby:

  • dwie duże umowy o łącznej wartości 880 mln zł na dostawy pojazdów 4x4 i 6x6, termin realizacji: do 2026 i do 2027 r.;
  • dostarczenie kilku typów podwozi w ramach umowy ramowej zawartej pomiędzy PGZ-Pilica+ z Agencją Uzbrojenia MON na dostawy dwudziestu jeden Przeciwlotniczych Systemów Rakietowo-Artyleryjskich (PSR-A) Pilica+;
  • umowa o wartości ok. 330 mln zł brutto na dostawy 59 podwozi specjalnych oraz pojazdów amunicyjnych, które będą stanowiły nośniki dla wyrzutni K239 Chunmoo oraz systemów HIMARS, termin realizacji: 2023-2024.

„Zawarte w ostatnich miesiącach kontrakty tworzą potencjał na niespotykany od lat skok rozwojowy, jednak aby wykorzystać tą niepowtarzalną szansę niezbędne są istotne nakłady inwestycyjne. Zarząd przedsiębiorstwa mając świadomość stojących przed spółką wyzwań, dzięki wsparciu prezesa zarządu PGZ S.A. pana Sebastiana Chwałka oraz pana posła Pawła Hreniaka i władz lokalnych, z odwagą podejmuje kolejne wyzwanie.” – podkreśla prezes zarządu Wioletta Krawczyk-Namyślak.

Burmistrz Jelcza-Laskowicz, Bogdan Szczęśniak, oceniał rozwój spółki jako istotny dla całej lokalnej społeczności. O Jelczu natomiast mówił, że jest ikoną polskiej myśli motoryzacyjnej, której rozwój miał przecież kluczowe znaczenia dla rozwoju naszego miasta i całej jego infrastruktury – czytamy w aktualnościach spółki.


reklama
reklama
Załaduj więcej newsów
April 15 2024 11:45 V22.4.27-1
reklama
reklama