reklama
reklama
reklama
reklama
reklama
reklama
reklama
© JM elektronik
Biznes |

JM elektronik nie zwalnia tempa

Założona w 1990 roku polska spółka z siedzibą w Gliwicach, poinformowała w aktualnościach, że po wielu latach rozwoju technologicznego oraz wzroście liczby klientów stanęła przed koniecznością zwiększenia powierzchni produkcyjnej.

W tym celu, spółka JM elektronik przez kilkanaście miesięcy prowadziła rozmowy negocjacyjne z Elzab S.A., które zakończyły się zakupem budynku produkcyjnego znajdującego się na kampusie przemysłowym w Zabrzu-Helence.

Nie są to jedyne zmiany. W aktualnościach czytamy, że prezes spółki, Sławomir Pieszczek, zapowiedział już kolejne inwestycje, dzięki którym do Zabrza przeniesiony ma zostać środek ciężkości działalności JM elektronik. Na lata 2023-2024 zaplanowano prace modernizacyjne budynku oraz przystosowawcze nowych powierzchni, w których następnie odbywać się będą procesy produkcyjne zaawansowanej elektroniki dla nowych odbiorców z Polski, Skandynawii i Europy Zachodniej. 

Nowa inwestycja oznacza zwiększenie powierzchni produkcyjnej do 5,5 tys. m², a także możliwość pozyskania nowych klientów i kontraktów. JM elektronik zatrudnia obecnie ok. 200 osób, po zakończeniu inwestycji, spodziewane jest zwiększenie zatrudnienia. 

Na ten moment, spółka produkuje około miliona sztuk zespołów elektroniki rocznie, z czego około 50% przeznaczone jest na eksport do Europy Zachodniej i krajów Zatoki Perskiej. 

Umowa sprzedaży zawarta z JM elektronik jest kolejną podpisaną w nowym roku przez Elzab S.A. Wcześniej Evertiq pisał o sprzedaży prawa użytkowania wieczystego jednego z budynków firmy oraz jego wynajęcie firmie TJG Bochenek


reklama
Załaduj więcej newsów
May 14 2024 07:33 V22.4.46-1
reklama
reklama