reklama
reklama
reklama
reklama
reklama
reklama
reklama
reklama
© Pixabay Biznes |

Elemental Holding przejął udziały spółki recyklingowej

Elemental Holding zwiększył udziały w PGM of Texas do 100%. Większościowe prawa udziałów grupa nabyła w 2019 roku, teraz nabyto resztę – 34%.

„PGM of Texas jest jednym z liderów amerykańskiego rynku odzysku metali rzadkich. Celem transakcji jest dalszy dynamiczny rozwój naszej grupy w Stanach Zjednoczonych i wzmacnianie pozycji rynkowej na tym rynku.” – cytuje wypowiedź Krzysztofa Spyry, członka zarządu Elemental Holding, portal Inwestycje.

PGM of Texas zajmuje się recyklingiem katalizatorów samochodowych. W tym celu firma zbiera zużyte katalizatory samochodowe, by później móc poddać je przetworzeniu. PGM of Texas posiada kilkanaście oddziałów w Stanach Zjednoczonych, w których znajdują się linie do demontażu, separacji, cięcia oraz mielenia odpadów, a także laboratoria chemiczne. 

Jest to kolejna informacja dotycząca działalności Elemental Holding od stycznia 2023 roku. Od nowego roku Evertiq zdążył już informować, że Elemental Holding stawia na rozwój, a także o inwestycji grupy w Zawierciu

reklama
reklama
May 29 2023 15:20 V20.14.29-2