reklama
reklama
reklama
reklama
reklama
reklama
reklama
reklama
© Urząd Miejski w Zawierciu
Przemysł elektroniczny |

Elemental Strategic Metals inwestuje w Zawierciu

Urząd Miejski w Zawierciu poinformował o rozpoczęciu budowy nowego zakładu firmy Elemental Srategic Metals. Inwestycja ma zakończyć się w trzecim kwartale 2023 roku. Zatrudnienie znajdzie tam około 150 osób.

„Równolegle prowadzona będzie rekrutacja załogi przyszłego zakładu. Pracę ma znaleźć około 150 osób. Poszukiwani będą pracownicy, którzy mają różne kwalifikacje – od operatorów maszyn i urządzeń, przez technologów, aż po pracowników administracyjnych. O szczegółach spółka będzie informować na swojej stronie internetowej, na profilu LinkedIn oraz w lokalnych mediach. Projekt Elemental Strategic Metals Sp. z o.o. dofinansowany jest ze środków Europejskiego Funduszu Rozwoju Regionalnego w ramach Programu Operacyjnego Inteligentny Rozwój i konkursu „Szybka Ścieżka – IPCEI”." – czytamy na oficjalnej stronie Urzędu Miejskiego w Zawierciu.

Spółka Elemental Strategic Metals zajmuje się odzyskiwaniem metali z zużytych baterii laptopów, telefonów komórkowych, aut elektrycznych oraz z przetworzonych katalizatorów aut. Nowy zakład w Zawierciu będzie prowadził działalność właśnie w zakresie wtórnej produkcji metali, m.in. litu, kobaltu, czy metali szlachetnych, jak platyna, pallad czy rod.

Jeśli chodzi o sam budynek, to już na etapie projektu zaplanowano wiele rozwiązań w zakresie ochrony środowiska, jak  instalacje i zbiorniki do retencji wykorzystania deszczówki, systemy odzysku energii czy redukcji hałasu.

W ramach inwestycji powstanie również centrum badawczo-rozwojowe. 

Budowa nowego zakładu oraz powstanie miejsca umożliwiającego badania i rozwój jest częścią projektu mającego na celu zwiększenie wolumenu recyklingu baterii Li-Ion i katalizatorów oraz odzysku metali o strategicznym znaczeniu dla europejskiego przemysłu bateryjnego i elektromobilności. Wartość projektu to ponad 383,9 mln zł, zaś dofinansowania z Komisji Europejskiej to 332 mln zł.


reklama
Załaduj więcej newsów
May 14 2024 07:33 V22.4.46-1
reklama
reklama