reklama
reklama
reklama
reklama
reklama
reklama
reklama
reklama
© Emerson
Biznes |

Emerson składa ofertę przejęcia National Instruments

Firma Emerson złożyła ofertę nabycia NI za 53 USD w gotówce za akcję przy domniemanej wartości przedsiębiorstwa wynoszącej 7,6 mld USD.

Firma Emerson oficjalnie złożyła ofertę NI 3 listopada 2022 r. Była to kolejna, wyższa oferta w stosunku do początkowej propozycji, która wynosiła 48 USD i została złożona 25 maja 2022 r. Globalne przedsiębiorstwo twierdzi, że od maja 2022 r. podjęło liczne próby konstruktywnej współpracy z NI na osobności.

„Chociaż firma Emerson wolałaby dojść do porozumienia prywatnie, to biorąc pod uwagę ogłoszenie przez NI o przeprowadzeniu strategicznego przeglądu, a także po odmowie współpracy z nami w celu uzyskania wysokiej jakości transakcji gotówkowej w ciągu ostatnich ośmiu miesięcy, upubliczniamy nasze zainteresowanie dla korzyści wszystkich akcjonariuszy NI.” — powiedział Lal Karsanbhai, prezes i dyrektor generalny firmy Emerson w komunikacie prasowym.

Lal Karsanbhai twierdzi, że przejęcie NI byłoby kolejnym krokiem naprzód na drodze firmy do stworzenia spójnego portfela o wyższym wzroście i wyższej marży oraz oparcia się na automatyzacji.

„Od dawna podziwiamy firmę NI i wierzymy, że połączenie jej najlepszych w swojej klasie produktów, oprogramowania do testów i pomiarów elektronicznych z wiodącą w branży technologią i oprogramowaniem firmy Emerson zwiększy naszą zdolność do dostarczania kompleksowych rozwiązań na różnorodne rynki końcowe, przyspieszając tym samym wzrost i pozycjonowanie firmy Emerson w celu tworzenia znaczącej wartości dla akcjonariuszy” — mówi Karsanbhai.

Dzięki NI firma Emerson zyskałaby silne, uzupełniające się portfolio zróżnicowanych ofert testów i pomiarów elektronicznych, a także zestaw technologii inteligentnych urządzeń, elementów sterujących oraz oprogramowania, które uzupełniłyby technologię firmy Emerson na głównych rynkach automatyki.

Publiczne ogłoszenie chęci zakupu akcji NI przez firmę Emerson jest reakcją na ostatni komunikat National Instruments, o którym pisał Evertiq: NI rozważa opcje, nie wyklucza sprzedaży.


reklama
reklama
Załaduj więcej newsów
May 14 2024 07:33 V22.4.46-1
reklama
reklama