reklama
reklama
reklama
reklama
reklama
reklama
reklama
reklama
© Pixabay
Biznes |

NI rozważa opcje, nie wyklucza sprzedaży

Amerykański producent zautomatyzowanych urządzeń i kart pomiarowych oraz oprogramowania wirtualnych urządzeń twierdzi, że w porozumieniu ze swoimi doradcami finansowymi i prawnymi, zainicjował przegląd i ocenę opcji strategicznych z zamiarem „odblokowania i maksymalizacji wartości dla akcjonariuszy”. Przegląd ten ma obejmować potencjalną sprzedaż spółki.

„W ciągu ostatnich pięciu lat przeprowadzaliśmy ekscytującą transformację strategiczną, coraz bardziej koncentrując się na kompletnych rozwiązaniach dla szybko rozwijających się rynków wertykalnych.” — mówi Michael McGrath, prezes zarządu NI, w komunikacie prasowym  —„Odnotowaliśmy znaczny sukces w tym nowym kierunku strategicznym, co zaowocowało znacznym wzrostem rezerwacji w ciągu ostatnich dwóch lat”.

Prezes mówi również, że w 2023 roku NI wykona kolejny krok w tej transformacji, dążąc do znacznej poprawy efektywności operacyjnej.

„Niezależnie od naszej wiary w perspektywy NI, uważamy, że rozpoczęcie strategicznego przeglądu w celu zbadania możliwości maksymalizacji wartości dla naszych akcjonariuszy jest obecnie właściwą drogą”.

NI twierdzi, że analitycy rozważą pełen zakres dostępnych alternatyw strategicznych, biznesowych i finansowych – w tym pozyskanie zainteresowania od potencjalnych nabywców i innych partnerów transakcyjnych. Niektóre z nich już zwróciły się do firmy, pisze NI w komunikacie prasowym.

„Podejmując się tego przeglądu i oceny opcji strategicznych, będziemy nadal koncentrować się na realizacji naszej strategii i dostarczaniu wartości dla wszystkich naszych kluczowych interesariuszy, w tym akcjonariuszy, klientów, partnerów i pracowników” — mówi Eric Starkloff, dyrektor generalny NI.

Według raportu Reutersa, powołującego się na wnikliwe źródła, zainteresowanie zakupem ze strony potencjalnych konkurentów zmusiło NI do wdrożenia planu praw akcjonariuszy – znanego również jako „trująca pigułka” – który zostałby aktywowany, gdyby osoba lub grupa posiadała 10% lub więcej udziałów. W przypadku pasywnych inwestorów instytucjonalnych limit wynosi 20%.

NI oświadcza w komunikacie prasowym, że nie określono ani ostatecznego terminu, ani ostatecznego harmonogramu zakończenia przeglądu strategicznego i nie ma pewności, że proces ten doprowadzi do jakiejkolwiek konkretnej transakcji.


reklama
reklama
Załaduj więcej newsów
May 14 2024 07:33 V22.4.46-2
reklama
reklama