reklama
reklama
reklama
reklama
reklama
reklama
© Copernic GO via Facebook
Przemysł elektroniczny |

Polska firma chce postawić 10 000 stacji ładowania dla elektryków

Copernic GO to firma z Krakowa, która zapowiedziała, że chce zbudować innowacyjną sieć stacji ładowania samochodów elektrycznych. Jej celem jest budowa przynajmniej 10 tysięcy takich ogólnodostępnych punktów do 2030 roku.

Kilka dni temu Copernic GO ogłosił na Facebooku, że pierwsze ładowarki pojazdów elektrycznych pojawiły się już w Krakowie przy ulicy Armii Krajowej. Niebawem zostaną oddane do użytku. Przy okazji zapowiedziano budowę kolejnych.  

Firma wierzy, że elektromobilność jest przyszłością motoryzacji oraz biznesu. Chciałaby, aby stacje były zasilane zieloną energią, która pochodzi z farm fotowoltaicznych, wiatrowych, elektrowni wodnych i biogazowni. Jej celem jest redukcja emisji CO2, a także ochrona środowiska naturalnego. 

„Aktualnie w ramach procesu developmentu zajmujemy się dzierżawą i pozyskiem miejsc pod stacje ładowania oraz przeprowadzamy kompletny proces uzysku odpowiednich decyzji administracyjnych pod budowę stacji ładowania Copernic. Posiadamy platformę do obsługi ładowania samochodów elektrycznych oraz aplikację Copernic GO, z którą bez problemów załadujesz swój samochód na stacjach Copernic i ponad 100 stacjach partnerskich w całej Polsce. Dzięki aplikacji Copernic GO Global dajemy również dostęp do ponad 30 tysięcy stacji ładowania w całej Europie.” – czytamy na stronie Copernic GO. 


reklama
reklama
Załaduj więcej newsów
May 14 2024 07:33 V22.4.46-1
reklama
reklama