reklama
reklama
reklama
reklama
reklama
reklama
reklama
© Volkswagen Group
Przemysł elektroniczny |

Volkswagen zaprzecza ostanim doniesieniom

W ostatnich dniach cała Polska rozgrzała za sprawą informacji podanej przez Rzeczpospolitą, jakoby na krótkiej liście potencjalnych lokalizacji nowej fabryki baterii Volkswagena pozostały Polska i Słowacja. Sprawę postanowił zweryfikować SAMAR – Instytut Badań Rynku Motoryzacyjnego.

Rzeczpospolita podała w poniedziałek, że Volkswagen szykuje się do ustalenia ostatniej lokalizacji nowej fabryki baterii w Europie. Według gazety koncern waha się między Polską a Słowacją. Wiadomość tę powtórzył również Evertiq: Polska czy Słowacja? Kogo wybierze Volkswagen?

W międzyczasie, SAMAR zwrócił się  z prośbą o komentarz do centrali koncernu samochodowego w Wolfsburgu. W oświadczeniu przesłanym drogą mailową do redakcji Instytutu Badań Rynku Motoryzacyjnego, napisano, że wszystkie publikowane w ostatnim czasie w Polsce informacje zawierają fakty, których Volkswagen nie może potwierdzić i nigdy nie potwierdził. 

„Volkswagen AG i jego firma produkująca baterie PowerCo cały czas oceniają odpowiednie miejsca dla swojej kolejnej gigafabryki w Europie. Jak dotąd nie podjęta została jednak żadna decyzja w tej sprawie, a proces oceny trwa.” – czytamy na stronie SAMARu  - „Volkswagen AG dokładnie zweryfikuje swoją „mapę drogową” dla różnych regionów przed rozpoczęciem wielomiliardowej inwestycji. Nie ma potrzeby podejmowania szybkich decyzji, ponieważ dotychczasowe działania zabezpieczają dostawy ogniw do 2028 roku.”

SAMAR przytoczył również wypowiedź koncernu dla Bloomberga, z której wynika, że w ostatnim czasie nie było żadnych zmian „w procedurze i statusie projektu". Paweł Janas z Instytutu Badań Rynku Motoryzacyjnego pisze dalej, że rzecznik koncernu zaprzeczył informacjom podanym przez „Rzeczpospolitą”, nazywając je „niedokładnymi w kilku aspektach, jeśli chodzi o harmonogram prac i kraje brane pod uwagę”.

Evertiq będzie dalej śledził pojawiające się informacje na temat lokalizacji gigafabryki baterii Volkswagena.


reklama
reklama
Załaduj więcej newsów
May 14 2024 07:33 V22.4.46-1
reklama
reklama