reklama
reklama
reklama
reklama
reklama
reklama
© PixabayBykst
Przemysł elektroniczny |

PIT-RADWAR z kolejną inwestycją

Evertiq informował kilka dni temu, że polska spółka należąca do PGZ zainwestuje ok. 100 mln zł w nowy zakład. PIT-RADWAR nie zwalnia jednak tempa i wczoraj poinformował na swojej stronie internetowej, że zarząd spółki podjął decyzję o budowie nowego kompleksu produkcyjnego na rzecz różnych typów modułów nadawczo-odbiorczych.

Nowy zakład powstanie na terenie wrocławskiego oddziału spółki, a przewidziane moce produkcyjne powinny wystarczyć do produkcji kilku tysięcy modułów rocznie. Podczas etapu projektowego, brane są pod uwagę wymagania partnerów zagranicznych oraz MONu.

PIT-RADWAR informuje, że realizacja najważniejszych programów na rzecz Sił Zbrojnych RP wymaga zwielokrotnienia strategicznych zdolności produkcyjnych Polskiej Grupy Zbrojeniowej. Dlatego też spółka w tak krótkim czasie podjęła decyzję o budowie wrocławskiego obiektu. 

Spółka podkreśliła, że wszystkie prace prowadzone są ze środków własnych PGZ. 

Przypomnijmy, że kilka dni wcześniej polska spółka podpisała umowę z firmą Mirbud na budowę kompleksu produkcyjno-montażowego o powierzchni 10 000 m2, a inwestycję nazwano „Mała Kobyłka”: PIT-RADWAR zainwestuje ok. 100 mln zł w nowy zakład.


reklama
reklama
Załaduj więcej newsów
June 13 2024 13:49 V22.4.55-2