reklama
reklama
reklama
reklama
reklama
reklama
reklama
© PIT-RADWAR
Przemysł elektroniczny |

PIT-RADWAR zainwestuje ok. 100 mln zł w nowy zakład

Polska spółka podpisała umowę z firmą Mirbud na budowę kompleksu produkcyjno-montażowego o powierzchni 10 000 mkw. Inwestycję nazwano „Mała Kobyłka”.

Jak informuje PIT-RADWAR na swojej stronie internetowej, podpisana umowa dotyczy budowy kompleksu produkcyjno-montażowego, w którym znajdzie się również część biurowo-socjalna, zaplecze techniczne i niezbędna infrastruktura techniczna. Inwestycja zapewni zwiększenie zdolności produkcyjnych spółki, a także zapewni lepsze możliwości produkcyjne wyrobów o dużych gabarytach, wpłynie na proces integracji systemowej, ułatwi przeprowadzanie testów oraz czynności serwisowych.

W projekcie uwzględniono wytyczne i założenia koncepcji Przemysłu 4.0 w tym konfigurowalne, mobilne stanowiska montażowe, strefową kontrolę zużycia energii oraz pełen monitoring procesów zgodny ze standardami „aerospace” – czytamy dalej. 

Zgodnie z harmonogramem, Mirbud powinien zakończyć budowę i oddać obiekty do użytku w listopadzie przyszłego roku. 

„Kilkanaście ostatnich miesięcy to dla Polskiej Grupy Zbrojeniowej czas dużego przyspieszenia rozbudowy niezbędnych zdolności produkcyjnych między innymi poprzez realizacje dużych inwestycji. Podobnie jak w innych spółkach, takich jak skarżyskie MESKO lub łódzkie WZL-1, PIT-RADWAR przyspieszył z procesem rozbudowy swoich zdolności rozpoczynając realizację tego, o czym mówiło się od lat. Oczywiście obecna inwestycja jest tylko częścią większego planu obejmującego również rozbudowę naszych obecnych oraz przyszłych oddziałów poza Warszawą. Dzięki odważnym decyzjom PGZ oraz Spółki są to procesy realizowane równolegle. O widocznych efektach tych inicjatyw będziemy komunikować w najbliższych miesiącach.” –czytamy wypowiedź dr. inż. Przemysława Kowalczuka, Prezesa Zarządu PIT-RADWAR S.A.

Inwestycja szacowana jest na ok. 100 mln zł. Spółka informuje również, że będzie to dopiero pierwszy etapem rozbudowy jej potencjału produkcyjnego, ponieważ w Kobyłce ma docelowo powstać nowoczesny zakład produkcyjno-technologiczny z zapleczem laboratoryjnym i badawczo-rozwojowym, do którego ma zostać przeniesiona działalność operacyjna z dotychczasowej lokalizacji w Warszawie.

PIT-RADWAR należy do Polskiej Grupy Zbrojeniowej. Jest dostawcą urządzeń z zakresu elektroniki profesjonalnej dla Sił Zbrojnych RP, prowadzi również prace badawczo-rozwojowe w dziedzinie radiolokacji, radioelektronicznych systemów rozpoznania, systemów automatyzacji i wspomagania dowodzenia.


reklama
reklama
Załaduj więcej newsów
April 11 2024 07:39 V22.4.25-1
reklama
reklama