reklama
reklama
reklama
reklama
reklama
reklama
reklama
reklama
© Pixabay
Przemysł elektroniczny |

USA zakazuje sprzedaży sprzętu Huawei i ZTE

Agencja Reutera podała, że Administracja Bidena zakazała zatwierdzania nowych urządzeń telekomunikacyjnych z Chin wyprodukowanych przez Huawei Technologies i ZTE, powołując się na zagrożenie bezpieczeństwa narodowego.

W artykule czytamy dalej, że Amerykańska Federalna Komisja Łączności powiedziała w piątek, że przyjęła ostateczne przepisy, które zakazują również sprzedaży lub importu sprzętu wyprodukowanego przez innych chińskich producentów, jak: Dahua Technology Co, Hangzhou Hikvision Digital Technology Co Ltd czy firmy telekomunikacyjnej Hytera Communications Corp Ltd.

Niniejsze posunięcie tłumaczy się walką o bezpieczeństwo narodowe – Waszyngton podjął takie kroki w obawie, że Pekin może wykorzystać swoje firmy do szpiegowania Amerykanów.

"Te nowe zasady są ważną częścią naszych bieżących działań w celu ochrony Amerykanów przed zagrożeniami bezpieczeństwa narodowego związanymi z telekomunikacją" – powiedziała w oświadczeniu przewodnicząca FCC Jessica Rosenworcel.

Agencja Reutera pisze, że Huawei odmówił komentarza, a ZTE, Dahua, Hytera oraz chińska ambasada w Waszyngtonie nie odpowiedziały natychmiast na prośby o komentarz.

Do sprawy odniosło się natomiast Hikvision, które w wydanym oświadczeniu poinformowało, że jego produkty nie zagrażają bezpieczeństwu USA.

"Ta decyzja FCC nie zrobi nic, aby chronić bezpieczeństwo narodowe USA, ale zrobi wiele, aby uczynić bardziej szkodliwym i droższym dla amerykańskich małych firm, władz lokalnych, okręgów szkolnych i indywidualnych konsumentów, którzy chcieliby chronić siebie, swoje domy, firmy i własność", czytamy w oświadczeniu Hikvision. Firma dodała, że będzie nadal obsługiwać amerykańskich klientów "w pełnej zgodności" z ich przepisami.

Przypomnijmy, że w marcu 2021 roku pięć chińskich firm zostało objętych specjalną listą dla podmiotów stanowiących zagrożenie dla bezpieczeństwa narodowego w ramach ustawy z 2019 roku, która miała na celu ochronę amerykańskich sieci komunikacyjnych: Huawei, ZTE, Hytera Communications Corp Hikvision i Dahua.

Jeśli chodzi o Dahua Technology, przypomnijmy o zawirowaniach związanych z firmą na polskim rynku, o czym pisał ostatnio Evertiq: Dahua Technology Poland podejrzane o zmowę cenową i ukarane za utrudnianie przeszukania.


reklama
Załaduj więcej newsów
April 15 2024 11:45 V22.4.27-2
reklama
reklama