reklama
reklama
reklama
reklama
reklama
reklama
reklama
reklama
© Cicor
Biznes |

Cicor wzmacnia swoją obecność w Niemczech

Grupa Cicor ogłosiła dziś przejęcie Phoenix Mecano Digital Elektronik i Phoenix Mecano Digital Tunisie, wzmacniając tym samym swoją obecność w Niemczech, a także usprawniając swoją działalność w zakresie komponentów przemysłowych.

Szwajcarski dostawca usług EMS nabył 100% udziałów spółek Phoenix Mecano Digital Elektronik GmbH (PMDE) z zakładami w Turyngii (Niemcy) oraz Phoenix Mecano Digital Tunisie S.a.r.l. z siedzibą w Borj-Cedria (Tunezja). Jak podaje Cicor w swoim komunikacie prasowym, dzięki temu przejęciu Grupa będzie dalej rozwijała swoją działalność w zakresie elektronicznych usług produkcyjnych (EMS) na niemieckim rynku zaawansowanej elektroniki.

Cicor podkreślił, że zakłady przejęte od Phoenix Mecano AG zdołały w ostatnich latach pozyskać jako klientów kilka wiodących firm z docelowego rynku technologii medycznych i spodziewają się przychodów w wysokości ponad 30 mln euro w roku finansowym 2022. Marża EBITDA ma być na poziomie porównywalnym z marżą Grupy Cicor. Niemieckie zakłady zostaną włączone do jednostki organizacyjnej "Cicor Germany" działu Electronic Manufacturing Services (EMS). Zakład w Tunezji również stanie się częścią globalnej sieci produkcyjnej EMS Division.

Przejęcie ma zapewnić klientom PMDE dostęp do szerokiego zakresu kompetencji w obszarach rozwoju, produkcji i zarządzania łańcuchem dostaw, globalnej obecności i synergii w zakresie zaopatrzenia w materiały. Z kolei Cicor skorzysta z lokalizacji PMDE w Tunezji, którą ocenia jako atrakcyjną ze względu na położenie geograficzne, dostępność pracowników, a także konkurencyjne struktury kosztów.

Cicor spodziewa się, że zamknięcie transakcji nastąpi w ciągu najbliższych 2-4 miesięcy. Transakcja zostanie sfinansowana ze środków pochodzących z wyemitowanych obowiązkowych obligacji zamiennych (MCB).

Przypomnijmy, że w styczniu tego roku Evertiq pisał o rozmowach Cicor w sprawie przejęcia SMT ELEKTRONIK GmbH: Cicor chce wzmocnić obecność w Niemczech dzięki przejęciu


reklama
reklama
Załaduj więcej newsów
May 14 2024 07:33 V22.4.46-1
reklama
reklama