reklama
reklama
reklama
reklama
reklama
reklama
reklama
© Cicor
Biznes |

Cicor chce wzmocnić obecność w Niemczech dzięki przejęciu

Grupa Cicor prowadzi rozmowy z właścicielami SMT ELEKTRONIK GmbH z Drezna dotyczące przejęcia działalności EMS firmy (Electronic Manufacturing Services).

W przypadku pomyślnego zakończenia transakcji SMT ELEKTRONIK GmbH będzie ściśle współpracować z zakładem Cicor RHe Microsystems GmbH z pobliskiego Radebergu. Tym samym Cicor zamierza poszerzyć swoje kompetencje w obszarach EMS i montażu mikroelektronicznego oraz znacząco zwiększyć swoją pozycję na niemieckim rynku zaawansowanej elektroniki – czytamy w dzisiejszym komunikacie. 

Grupa Cicor rozważa też dodatkowe inwestycje w siedzibie w Saksonii, aby jeszcze bardziej wzmocnić swoją obecność w jednym z najważniejszych klastrów mikroelektroniki i IT w Europie.

SMT ELEKTRONIK GmbH zatrudnia w Dreźnie łącznie 145 osób i w roku obrotowym 2020 wygenerowało sprzedaż w wysokości 22,4 mln EUR przy zysku netto 1,2 mln EUR. Działalność firmy w zakresie EMS, którą zamierza przejąć Cicor, ma duży wpływ na te kluczowe liczby – informuje Cicor.


Zamknięcie transakcji będzie podlegało zwyczajowym warunkom i regulacyjnym procedurom zatwierdzania. 


Grupa Cicor oferuje złożone płytki obwodów drukowanych i obwody hybrydowe, a także kompleksowe usługi w zakresie produkcji elektroniki (EMS), w tym montaż mikroelektroniczny i formowanie wtryskowe tworzyw sztucznych. Cicor zatrudnia około 2200 pracowników w 11 zakładach produkcyjnych. Akcje Cicor Technologies Ltd. są notowane na SIX Swiss Exchange.

Grupa Cicor jest obecna na rynkach w Europie, USA i Azji, a jej klienci działają w takich sektorach, jak: medyczny, przemysłowy, lotniczy i obronny, motoryzacyjny i transportowy, komunikacyjny czy konsumencki.


reklama
reklama
Załaduj więcej newsów
May 14 2024 07:33 V22.4.46-2
reklama
reklama