reklama
reklama
reklama
reklama
reklama
reklama
reklama
reklama
© Pixabay
Biznes |

Airly zebrało 5,5 mln USD na międzynarodową ekspansję

Krakowski startup zajmujący się systemami monitorowania jakości powietrza chce umacniać się na arenie międzynarodowej. W tym celu udało mu się pozyskać od inwestorów 5,5 mln dolarów, informuje Sifted.

Portal MamStartup pisze, że w tej rundzie finansowania udział wzięły brytyjskie fundusze VC–firstminute capital i Pi Labs, a także dotychczasowi inwestorzy, m.in. Richard Branson z Virgin Group, Cal Henderson współzałożyciel Slacka czy Marcin Żukowski współzałożyciel Snowflake. Airly zebrało do tej pory 8 mln USD.

„Jakość powietrza to globalny problem. Według danych WHO 9 na 10 ludzi na świecie oddycha skażonym powietrzem. Naszą rolą jest dostarczanie społecznościom na całym świecie najbardziej rzetelnych i aktualnych danych o naturze zanieczyszczeń. Wiedza i zrozumienie przyczyn zanieczyszczeń powstających w naszym otoczeniu to pierwszy krok do skutecznej walki z problemem.” – czytamy wypowiedź Wiktora Warchałowskiego, CEO i współzałożyciel firmy, na portalu MamStartup.

Airly udostępnia już swój system w 50 krajach, a czujniki jakości powietrza krakowskiej firmy działają już w 600 miastach na całym świecie.

Evertiq pisał w przeszłości na temat technologii opracowanej przez polski startup: System Airly z czujnikami GSM i tablicami LED.


reklama
reklama
Załaduj więcej newsów
April 15 2024 11:45 V22.4.27-2
reklama
reklama