reklama
reklama
reklama
reklama
reklama
reklama
reklama
reklama
© Airly Przemysł elektroniczny | 25 września 2017

System Airly z czujnikami GSM i tablicami LED

Krakowski start-up oferujący system monitorujący stan jakości powietrza opracował nowe produkty oraz informuje o kolejnych wdrożeniach.
Niewielkie urządzenie opracowane przez Airly mierzy poziom zanieczyszczenia powietrza. Sensory odczytują w czasie rzeczywistym parametry powietrza, a instalacja inteligentnego systemu monitorującego stan jakości powietrza pozwala na lokalizację źródeł zanieczyszczeń, zwiększenie świadomości, prognozę jakości powietrza i zbieranie danych w czasie rzeczywistym.

Biorąc pod uwagę rosnącą świadomość zagrożeń związanych ze smogiem, nie dziwi fakt, że na wdrożenie systemu Airly decyduje się coraz więcej gmin w Polsce. W zeszłym tygodniu Airly zakończyło instalację 10 czujników w Tychach, a obecnie finalizuje duże wdrożenie w Tomaszowie Mazowieckim (44 czujniki) i Andrychowie (12). Październik również będzie pracowitym czasem dla krakowskiej spółki. - Na początku kolejnego miesiąca odbędzie się instalacja sensorów w województwie lubuskim. Przy współpracy z Lubuskim Alarmem Smogowym prowadzimy kampanię, dzięki której 5 miast z tego województwa otrzyma od nas czujniki monitorujące jakość powietrza. Są to: Gorzów Wielkopolski, Żary, Wschowa, Sulęcin i Zielona Góra – mówi Paulina Bąk, specjalistka ds. marketingu w Airly.

Krakowski start-up wciąż pracuje nad rozwojem i udoskonalaniem swojego systemu monitoringu powietrza. Jednym z istotnych elementów jest oczywiście wizualna prezentacja pomiarów, która już od października będzie możliwa przy wykorzystaniu tablic LED – nowego produktu w ofercie spółki. Gminy będą mogły zadecydować, czy będą informować mieszkańców o jakości powietrza w danym miejscu.

Firma opracowała także i wprowadziła już na rynek czujniki z modułem GSM. Pierwsza instalacja takich sensorów miała miejsce w Rybniku. – Główną zaletą tych czujników jest fakt, że nie muszą być montowane w zasięgu sieci Wi-Fi (nie potrzebują hot-spota). Nie ma zatem problemu, by umieścić je chociażby na latarniach ulicznych, bo potrzebują wyłącznie dostępu do zasilania energetycznego. Wprowadzenie sensorów GSM usprawnia dystrybucję urządzeń, bo klient nie musi już uczestniczyć w konfiguracji czujników pod daną sieć WiFi, co jest konieczne w przypadku sensorów opartych o moduł WiFi – wyjaśnia Paulina Bąk. Praca nad czujnikami GSM prowadzona była wspólnie z firmą Fideltronik.

Kolejną nowością, którą może się pochwalić Airly jest wypuszczona we wrześniu aplikacja na system iOS.


Foto: © Airly

Komentarze

Zauważ proszę, że komentarze krytyczne są jak najbardziej pożądane, zachęcamy do ich zamieszczania i dalszej dyskusji. Jednak komentarze obraźliwe, rasistowskie czy homofobiczne nie są przez nas akceptowane. Tego typu komentarze będą przez nas usuwane.
reklama
reklama
reklama
reklama
Załaduj więcej newsów
April 23 2018 15:48 V9.3.2-2