reklama
reklama
reklama
reklama
reklama
reklama
reklama
reklama
© Tauron
Biznes |

Tauron wybuduje nową farmę fotowoltaiczną

Farma o łącznej mocy 46 MW ma zostać zlokalizowana w powiecie polkowickim w woj. dolnośląskim.

Tauron w oficjalnym komunikacie prasowym poinformował, że budowa ma ruszyć jeszcze w tym roku, a zakończyć się w pierwszej połowie 2024 r. Powierzchnia instalacji zajmie ok. 50 ha.

Na nową farmę fotowoltaiczną będzie składało się ponad 80 tys. paneli a produkowana dzięki nim energia elektryczna pozwoli zaopatrzyć w prąd niemal 17 tys. gospodarstw domowych. Inwestycja na Dolnym Śląsku uzupełni moc produkcyjną pozostałych trzech przemysłowych elektrowni słonecznych grupy, która obecnie wynosi 19 MW. 

„Nowy projekt OZE to dowód na to, że nawet w czasie kryzysu energetycznego Zielony Zwrot TAURONA nie zwalnia. W ostatnich tygodniach zakończyliśmy budowę farmy wiatrowej w Piotrkowie Trybunalskim i ogłosiliśmy budowę kolejnej elektrowni wiatrowej, tym razem w Nowej Brzeźnicy. Realizujemy ambitny plan transformacji naszego miksu wytwórczego. Do 2030 roku w odnawialnych źródłach energii chcemy zainstalować aż 3,7 GW mocy.” – mówił w komunikacie Paweł Szczeszek, prezes zarządu Tauron Polska Energia.

Przedsięwzięcie poprowadzi Tauron Zielona Energia, odpowiadająca za przygotowywanie inwestycji OZE grupy Tauron akwizycje ich projektów, nadzór inwestycyjny nad farmami fotowoltaicznymi czy wiatrowymi.

„Nabycie projektu farmy fotowoltaicznej to kolejny sygnał, że TAURON poważnie traktuje inwestycje w odnawialne źródła energii. Jako spółka, która konsoliduje kompetencje w zakresie rozwoju odnawialnych źródeł energii, odpowiadamy za przygotowanie inwestycji OZE, akwizycje projektów, a także nadzór inwestycyjny nad farmami fotowoltaicznymi i lądowymi farmami wiatrowymi.” – mówił w komunikacie Maciej Mróz, wiceprezes Tauron Zielona Energia.

Tauron planuje w 2025 r. dysponować mocą 1600 MW z elektrowni wiatrowych, fotowoltaicznych i wodnych, a w 2030 osiągnąć 3700 MW. 

Kilka dni temu Evertiq pisał o nowych inwestycjach fotowoltaicznych w Polsce: Więcej energii słonecznej w Polsce.


reklama
reklama
Załaduj więcej newsów
May 14 2024 07:33 V22.4.46-1
reklama
reklama