reklama
reklama
reklama
reklama
reklama
reklama
reklama
reklama
© SatRev
Biznes |

SatRev nowym najemcą wrocławskiego Sky Tower

Od wiosny przyszłego roku SatRev będzie zajmowało 800 m2 powierzchni biurowej w Sky Tower. Znajdzie się tam również laboratorium firmy, w którym będą tworzone i testowane nanosatelity przed wysłaniem ich w kosmos.

Polska firma z sektora kosmicznego traktuje nową lokalizację jako przyszłą wizytówkę. 


„Zmiana siedziby biura była tylko kwestią czasu. Przy obecnym tempie rozwoju potrzebujemy miejsca, w którym nasz zespół oraz kolejne dołączające do nas osoby, będą mogły w komfortowych warunkach rozwijać projekty dla międzynarodowych klientów oraz rządów. Nowe biuro daje nam 800 mkw. przestrzeni, w której, prócz części stricte biurowej, będziemy mieli swoje laboratorium badawcze. Dodatkowo, istotną kwestią jest bezpieczeństwo, zarówno pracowników, ale także dostępu do naszej technologii i informacji. Sky Tower to miejsce, gdzie zaczyna się nowa historia SatRev-u, czyli spółki, o globalnych aspiracjach, które wciela w życie.” – mówił w komunikacie Grzegorz Zwoliński, CEO w SatRev.

Nanosatelity SatRev charakteryzują się niewielkim rozmiarem. Są to kilkudziesięciocentymetrowe sztuczne satelity, które zostały zbudowane w oparciu o autorski projekt. Zawarty w nich zestaw podzespołów umożliwia bardzo dokładną kontrolę pozycji i wykonania serii multispektralnych zdjęć powierzchni Ziemi z pięciometrową rozdzielczością. Takie parametry są więc przydatne w sektorze rządowym, np. w monitorowaniu pozycji wojsk czy uchodźców, a także m.in. w transporcie, branży energetycznej i rolniczej.

Evertiq informował kilka miesięcy temu, że SatRev wybuduje w pierwszą w Polsce fabrykę nanosatelitów: SatRev będzie produkował nanosatelity w Legnicy.


reklama
reklama
Załaduj więcej newsów
May 14 2024 07:33 V22.4.46-1
reklama
reklama