reklama
reklama
reklama
reklama
reklama
reklama
reklama
reklama
© Daikin
Przemysł elektroniczny |

Daikin zainwestuje 50 mln euro w fabrykę w Czechach

Japoński producent klimatyzacji ogłosił rozbudowę fabryki pomp ciepła w Brnie.

Rozbudowa fabryki w Brnie pozwoli na pięciokrotne zwiększenie mocy produkcyjnych firmy. Inwestycja wiąże się również ze zwiększeniem zatrudnienia – zostanie utworzonych co najmniej 500 nowych miejsc pracy, których obsadzenie zaplanowano do 2025 roku, czytamy w komunikacie prasowym Daikina.

Inwestycja w Czechach ma na celu wzmocnienie mocy produkcyjnych firmy w Europie. Daikin podjął dodatkowo decyzję o rozbudowie zakładów produkcyjnych w Belgii i Niemczech, a także o budowie nowej fabryki w Polsce, o czym informował wcześniej Evertiq: Daikin zainwestuje ponad 300 mln EUR w budowę swojej pierwszej w Polsce fabryki w Ksawerowie

„Zawsze staraliśmy się rozwijać i wytwarzać nasze produkty blisko obsługiwanych rynków.” – mówił w komunikacie prasowym Patrick Crombez, dyrektor generalny Daikin Europe Heating and Renewables. – „Dzisiaj nasze wodne pompy ciepła do budynków mieszkalnych sprzedawane w Europie są w 100% projektowane i produkowane właśnie tam, co czyni nas wiodącym producentem wodnych pomp ciepła na kontynencie.”


reklama
reklama
Załaduj więcej newsów
April 15 2024 11:45 V22.4.27-2
reklama
reklama