reklama
reklama
reklama
reklama
reklama
reklama
reklama
© Daikin
Przemysł elektroniczny |

Daikin wybuduje fabrykę w Ksawerowie za 300 mln EUR

Daikin Europe N.V. zainwestuje ponad 300 mln EUR w budowę fabryki w Łódzkiej SSE, która stanie się pierwszym zakładem produkcyjnym Daikin w Polsce.


  • Nowa fabryka będzie produkować pompy ciepła i rozpocznie działalność w lipcu 2024 roku.
  • W zakładzie do 2025 roku zatrudnienie znajdzie 1000 osób.
  • Będzie to największy projekt w historii Łódzkiej SSE.

Inwestycja uzupełnia ogłoszony w zeszłym roku plan zarządzania strategicznego Daikin Europe FUSION 25, w ramach którego firma zainwestuje 840 mln EUR w nowe fabryki oraz nowe inwestycje w już istniejących zakładach. Dzięki temu łączna kwota inwestycji Daikin Europe do 2025 roku wyniesie ponad 1,2 mld EUR. Europa jest dla Daikin regionem o najwyższym priorytecie, dla rozwoju produkcji pomp ciepła w ramach planu FUSION 25 – pisze firma w komunikacie.

– Jako wiodący producent pomp ciepła na europejskim rynku, Daikin chce ułatwić społeczeństwom przejście od używania kotłów wykorzystujących paliwa kopalne, na pompy ciepła. Dlatego stale rozwijamy nasze produkty i usługi, a teraz podjęliśmy decyzję o uruchomieniu nowej fabryki w Polsce. Fabryka ta będzie miała największą w Grupie Daikin Europe zdolność produkcyjną grzewczych pomp ciepła. Dzięki tej inwestycji chcemy osiągnąć pozycję lidera w segmencie pomp ciepła na wszystkich kluczowych rynkach – komentuje Toshitaka Tsubouchi, prezes Daikin Europe.

– Zwiększamy nasze zdolności produkcyjne poprzez inwestycje kapitałowe i wzrost zatrudnienia w już istniejących fabrykach pomp ciepła w Europie. Decyzja o uruchomieniu całkowicie nowego zakładu w Polsce pokazuje, że Daikin zdecydowanie reaguje na rosnący popyt w Europie. Polska jest krajem o dużej liczbie wykwalifikowanych pracowników, a do 2025 roku zatrudnienie w naszej fabryce znajdzie 1000 osób. Podjęte przez nas wysiłki pozwolą nam do 2025 roku produkować 4 razy więcej niż obecnie. Dzięki temu stworzymy system produkcyjny zapewniający stabilne dostawy na ten dynamicznie rozwijający się rynek. Dzięki nowej fabryce kontynuujemy naszą strategię „bliskości”, która zakłada, że wszystkie produkty grzewcze sprzedawane w Europie są również produkowane w Europie – dodaje  Hiromitsu Iwasaki, wiceprezes Daikin Europe.

W ciągu ostatniej dekady europejski rynek grzewczych pomp ciepła rozwijał się w szybkim tempie, w 2021 roku zanotował sprzedaż ponad 1 mln sprzedanych sztuk. Pompy ciepła odgrywają kluczową rolę w realizacji celów klimatycznych Europy, która zamierza stać się kontynentem neutralnym klimatycznie do roku 2050.

Przewiduje się, że do 2025 roku co najmniej 3 miliony urządzeń grzewczych z pompami ciepła będzie instalowanych każdego roku, co oznacza roczną stopę wzrostu na poziomie około 30%.


Daikin Europe N.V. jest spółką zależną Daikin Industries Ltd. i dostawcą technologii ogrzewania, chłodzenia, wentylacji, oczyszczania powietrza i chłodnictwa. Obecnie Daikin Europe N.V. zatrudnia ponad 12 000 pracowników w ponad 65 podmiotach. Firma ma 12 głównych zakładów produkcyjnych zlokalizowanych w Belgii, Czechach, Niemczech, Włoszech, Hiszpanii, Turcji, Austrii i Wielkiej Brytanii. Główna siedziba Daikin Europe Group znajduje się w Belgii, w Ostendzie. Firma została założona w 1972 roku, produkcja w Europie rozpoczęła się w 1973 roku. 
 


reklama
reklama
Załaduj więcej newsów
May 14 2024 07:33 V22.4.46-1
reklama
reklama