reklama
reklama
reklama
reklama
reklama
reklama
reklama
reklama
© Cargounit
Przemysł elektroniczny |

Do 30 elektrycznych lokomotyw od PESY dla Cargounit

PESA podpisała umowę z Cargounit na dostawę 10 lokomotyw elektrycznych z silnikiem dojazdowym. Jak dowiadujemy się z komunikatu prasowego Cargounit, umowa zawiera opcję dostawy kolejnych 20. Pierwsze lokomotywy zostaną dostarczone do grudnia przyszłego roku.

„Wybraliśmy lokomotywy z modułem dojazdowym z PESA, ponieważ idealnie wpisują się w potrzeby naszych klientów. Jedna lokomotywa, którą można prowadzić składy w trakcji elektrycznej, a później przy użyciu tej samej lokomotywy wykonywać prace manewrowe w portach czy terminalach, to rozwiązanie nie tylko redukujące koszty, ale także pozwalające oszczędzić czas i zwiększyć efektywność przewozów. Co równie ważne, jest to rozwiązanie ekologiczne, przyjazne środowisku, ponieważ zastosowanie nowoczesnej lokomotywy elektrycznej z modułem dojazdowym spełniającym normy emisji Stage V na końcówkach linii oznacza ograniczenie emisji CO2.” - mówił w komunikacie prasowym Łukasz Boroń, Prezes Cargounit.

Zamówione przez Cargounit lokomotywy Gama Marathon są napędzane dodatkowym, nowoczesnym i ekologicznym silnikiem a agregat prądotwórczy umożliwia poruszanie się̨ lokomotywy na odcinkach pozbawionych sieci trakcyjnej. Napęd ten, przeznaczony głównie do prac manewrowych, umożliwia prowadzenie składu towarowego o masie 3200 ton na wzniesieniu sięgającym nawet 7 promili. Jest także przydatny w sytuacjach awaryjnych, pozwalając doprowadzić pociąg do celu pomimo nagłego zaniku napięcia w sieci, czytamy w komunikacie prasowym firmy.

„Gamy Marathon 111Ed30 to najnowsza wersja naszych lokomotyw manewrowych z silnikiem dojazdowym. Zastosowaliśmy w nich nowy, ekologiczny silnik spalinowy, jednocześnie zwiększając moc agregatu względem naszych wcześniejszych realizacji” – czytamy w komunikacie wypowiedź Piotra Rościszewskiego, Kierownika Sprzedaży Rynku Lokomotyw i Wagonów PESA Bydgoszcz.

PESA wychodzi naprzeciw ekologicznym rozwiązaniom zgłaszanym przez przewoźników, którzy dążą do zeroemisyjności. Rozwija np. projekt manewrowej lokomotywy wodorowej czy pracuje nad nową lokomotywą zasilaną z ogniw wodorowych. 

Cargounit jest polską firmą, która zajmuje się wynajmem lokomotyw w Europie Środkowo-Wschodniej. W swojej flocie posiada 185 lokomotyw na wynajem, szeroki wybór taboru przeznaczony do ruchu międzynarodowego oraz elektryczne zespoły trakcyjne do przewozów pasażerskich.

Ostatnio Evertiq pisał o zakupie PKP Intercity lokomotyw hybrydowych od Pesy.


reklama
reklama
Załaduj więcej newsów
May 14 2024 07:33 V22.4.46-1
reklama
reklama