reklama
reklama
reklama
reklama
reklama
reklama
reklama
© PESA
Przemysł elektroniczny |

PKP kupuje lokomotywy hybrydowe od PESY

Inwestycja o wartości 554,6 mln zł brutto dotyczy 16 nowych lokomotyw elektryczno-spalinowych ze świadczeniem usługi utrzymania przez co najmniej 60 miesięcy.

Maksymalna prędkość lokomotyw w trakcji elektrycznej wyniesie 160 km/h, a 120 km/h w trakcji spalinowej, czytamy w komunikacie prasowym PESA Bydgoszcz. Zgodnie z umową, PESA ma dostarczyć lokomotywy w ciągu 48 miesięcy od momentu jej podpisania. Kilka z nich powinna zostać dostarczona po 30 miesiącach, by polski przewoźnik miał sześć miesięcy na ich sprawdzenie i zgłoszenie wymogu wprowadzenia ewentualnych poprawek przed odbiorem kolejnych sztuk.

„Podpisana dzisiaj umowa na zakup 16 nowych lokomotyw hybrydowych to duży krok w dalszym wzmacnianiu naszego parku taborowego. Będą to pierwsze tego typu pojazdy we flocie PKP Intercity i znacząco zwiększą one nasze możliwości eksploatacyjne. Inwestujemy w różne typy lokomotyw, aby jak najlepiej wykorzystywać możliwości sieci kolejowej w Polsce.” - mówił w komunikacie prasowym Marek Chraniuk, prezes zarządu PKP Intercity.

PKP Intercity i PESA Bydgoszcz zdążyły podpisać już umowy o łącznej wartości 2,95 mld zł brutto.

Polski przewoźnik realizuje program inwestycyjny „PKP Intercity – Kolej Dużych Inwestycji”, w ramach przeznaczy 27 mld zł w unowocześnienie taboru, jego modernizację, a także w bardziej przyjazne środowisku stacje postojowe. Inwestycją spółka planuje wpisać się w założenia Europejskiego Zielonego Ładu.


reklama
Załaduj więcej newsów
April 15 2024 11:45 V22.4.27-1
reklama
reklama