reklama
reklama
reklama
reklama
reklama
reklama
reklama
reklama
© Pixabay
Przemysł elektroniczny |

PGE z pozwoleniem na budowę trzech farm fotowoltaicznych

Pozwolenie dotyczy budowy farm fotowoltaicznych o łącznej mocy 15 MW. Zostaną one zlokalizowane w powiecie chełmskim na Lubelszczyźnie. Przetarg na realizację ma zostać ogłoszony w ciągu najbliższych trzech miesięcy.

Jak podaje PAP Biznes, Grupa PGE chce kontynuować inwestycje, by do 2030 r. zbudować instalacje słoneczne o łącznej mocy ok. 3 GW. Spółka planuje też wystąpienie o pozwolenie na budowę elektrowni PV, produkującej energię o wartości ok. 260 MW. Na ten rok zaplanowano uruchomienie 19 farm fotowoltaicznych o mocy do 1 MW każda, zlokalizowanych w województwach zachodniopomorskim, wielkopolskim, lubuskim, łódzkim, lubelskim i mazowieckim.

W komunikacie PAP Biznes czytamy dalej, że spółka w 2023 r. zamierza oddać do użytku 24 instalacje. Największa z nich jest realizowana w gminie Grębów na Podkarpaciu i przewiduje się, że jej moc będzie osiągała 153 MW.

PGE Energia Odnawialna posiada obecnie 20 farm wiatrowych, 29 elektrowni wodny, 4 elektrownie szczytowo-pompowe, a także 5 farm fotowoltaicznych. Wszystkie farmy i elektrownie produkują łącznie 2415,5 MW.

Evertiq informował kilka dni temu o nowej inwestycji PGE w Ustce.  


reklama
reklama
Załaduj więcej newsów
May 14 2024 07:33 V22.4.46-2
reklama
reklama