reklama
reklama
reklama
reklama
reklama
reklama
reklama
© PGE
Przemysł elektroniczny |

PGE z nową inwestycją w Ustce

Grupa PGE ma zamiar zbudować bazę operacyjno-serwisową dla morskich farm wiatrowych oraz Centrum Kompetencji Morskiej Energetyki Wiatrowej.

W komunikacie prasowym koncernu czytamy, że baza będzie działała w trybie ciągłym (24h/7). Będą znajdowały się w niej m.in. magazyn części zamiennych i narzędzi niezbędnych do serwisowania morskich farm wiatrowych, miejsca postoju jednostek serwisowych, a także pomieszczenia biurowe i socjalne. Z kolei w Centrum Kompetencji Morskiej Energetyki Wiatrowej będą odbywały się szkolenia specjalistów w zakresie utrzymania infrastruktury oraz rozwoju morskich elektrowni wiatrowych. Będą tam również testowane i wdrażane nowe technologie związane z morską energetyką wiatrową.

„Budowa w Ustce bazy operacyjno-serwisowej jest dla nas najbardziej optymalnym rozwiązaniem. Dzięki dobrym warunkom nawigacyjnym i technicznym portu, odpowiedniej głębokości zarówno podejścia, jak i kanału portowego, jednostki serwisowe będą mogły bez przeszkód wypływać stąd na obszar morskich farm wiatrowych. Nie bez znaczenia jest również zaplecze na lądzie, jakie daje nam lokalizacja w Ustce, mieście dobrze skomunikowanym, dysponującym bazą noclegową, otwartym na udział w rewolucji offshore.” - mówił w komunikacie prasowym Dariusz Lociński, prezes zarządu PGE Baltica.

Budową bazy operacyjno-serwisowej zajmie się PGE Baltica. Pierwsze prace mają rozpocząć się w 2024 r. Uruchomienie działalności centrum przewidywane jest na 2026 r.

 


reklama
reklama
Załaduj więcej newsów
June 13 2024 13:49 V22.4.55-1