reklama
reklama
reklama
reklama
reklama
reklama
reklama
reklama
© Pixabay
Przemysł elektroniczny |

InoBat Auto planuje inwestycję w Hiszpanii

Słowacka firma poważnie zastanawia się nad zlokalizowaniem nowego zakładu produkcyjnego akumulatorów EV w Valladolid. InoBat Auto poinformował w komunikacie prasowym, że podpisał już z hiszpańskimi władzami deklaracje woli dotyczące tej inwestycji.

Deklaracja intencji nie jest jednak sfinalizowaną umową. Inne lokalizacje wciąż są brane pod uwagę. Za wyborem Valladolid przemawia wiele atutów jak dostęp do energii odnawialnej, bliskość innych producentów OEM i silne połączenia transportowe, które sprawiają, że wybór ten wydaje się być bardzo korzystny.

W komunikacie prasowym firmy czytamy, że InoBat Auto ma w planach stworzenie sieci zakładów produkujących baterie EV na całym świecie. Kiedy decyzja o lokalizacji gigafabryki InoBat w Hiszpanii zostanie sfinalizowana, obiekt ten uzupełni fabrykę firmy w Voderady na Słowacji oraz niedawno ogłoszoną lokalizację w Indianie w USA.

„Jestem niezwykle wdzięczny władzom hiszpańskim, zarówno na poziomie regionalnym, jak i krajowym, za ich wsparcie dla kolejnego etapu rozwoju InoBat. Valladolid to idealna potencjalna lokalizacja dla naszego kolejnego obiektu – jest to bijące serce hiszpańskiego sektora motoryzacyjnego i inżynieryjnego, mające niezwykle konkurencyjny dostęp do dostawców, klientów i, co najważniejsze, talentów EV. Ludzie zawsze będą naszym najważniejszym zasobem, a bliskość czołowych europejskich inżynierów, chemików i technologów jest kluczem do podjęcia decyzji o lokalizacji naszej następnej lokalizacji.” - mówił w komunikacie prasowym Marian Boček, dyrektor generalny InoBat Auto.

InoBat Auto, europejski pionier badań i rozwoju, inżynierii, produkcji i recyklingu akumulatorów do pojazdów elektrycznych klasy premium, ogłasza dziś, że podpisał protokoły i deklaracje intencji z władzami hiszpańskimi dotyczące budowy nowego zakład produkcyjny w Valladolid w Hiszpanii.

Słowacka firma została również zakwalifikowana do finansowania w ramach sponsorowanego przez UE programu „Ważne projekty dla wspólnego europejskiego zainteresowania” i otrzymała już dotację od rządu Słowacji.

Evertiq informował w lipcu, że InoBat dostarczy ogniwa dla polskiej firmy


reklama
reklama
Załaduj więcej newsów
May 14 2024 07:33 V22.4.46-2
reklama
reklama