reklama
reklama
reklama
reklama
reklama
reklama
reklama
reklama
© Pixabay
Przemysł elektroniczny |

InoBat dostarczy ogniwa dla polskiej firmy

InoBat Auto oraz Impact Clean Power Technology SA (ICPT) podpisały umowę na opracowanie i późniejszą dostawę ogniw do systemów bateryjnych.

Impact Clean Power Technology SA to producent systemów akumulatorów do transportu, robotyki i energii stacjonarnej magazynowania, natomiast InoBat Auto to europejski specjalista w obszarach badań i rozwoju, inżynierii, produkcji i recyklingu akumulatorów do pojazdów elektrycznych klasy premium.

Wykorzystując ogniwo InoBat, Impact opracuje system akumulatorów wysokiego napięcia, który będzie produkowany w GigafactoryX w Polsce do użytku w autobusach elektrycznych wiodącego europejskiego producenta.

Więcej o planach dotyczących budowy GigafactoryX można przeczytać tutaj.

Prace badawczo-rozwojowe skoncentrują się na stworzeniu prototypowej komórki do pobierania próbek przed przeprowadzeniem dokładnych testów komponentów, testów mechanicznych, bezpieczeństwa i wydajności. W momencie, w którym ogniwa próbne akumulatora osiągną wymagane specyfikacje, nastąpi natychmiastowe rozpoczęcie produkcji – pisze ICPT w komunikacie.

– Od momentu powstania w 2019 roku Inobat zawsze stosował podejście zorientowane na klienta, dostarczając dostosowane do indywidualnych potrzeb rozwiązania akumulatorów EV o większym zasięgu, dłuższym cyklu życia, większej gęstości energii i szybszym czasie ładowania. Cieszymy się, że możemy współpracować z Impactem, aby stworzyć naprawdę zróżnicowane ogniwo elektryczne, które spełnia potrzeby ich innowacyjnych systemów bateryjnych. Naszym wspólnym celem jest stworzenie warunków umożliwiających przejście na transport o zerowej emisji – komentuje Marian Bocek, współzałożyciel i dyrektor generalny InoBat Auto.

– Nasza koncentracja na innowacyjnych systemach akumulatorowych o parametrach dostosowanych do indywidualnych potrzeb, aby zapewnić przewagę rynkową w każdym segmencie naszej działalności, stale się rozwija z każdą generacją naszych rozwiązań. Jesteśmy gotowi wspierać globalne wysiłki na rzecz gospodarki o zerowej emisji, dlatego z ogromną przyjemnością rozpoczynamy współpracę z InoBat Auto – dodaje Bartek Kras, prezes zarządu Impact.
 


reklama
reklama
Załaduj więcej newsów
May 14 2024 07:33 V22.4.46-2
reklama
reklama