reklama
© Komax
Biznes |

Jest zgoda na połączenie Komax i Schleuniger

Organy ochrony konkurencji udzielają zgody na ogłoszone w lutym tego roku połączenie Komax Holding AG i Schleuniger AG. Finalizacja transakcji ma nastąpić pod 30 sierpnia 2022 roku.

Ogłaszając transakcję kilka miesięcy temu, firmy podkreślały, że dzięki połączeniu Grupy Schleuniger z Grupą Komax, obie strony zwiększą konkurencyjność na światowym rynku obróbki przewodów. Schleuniger i Komax chcą bowiem wspólnie wykorzystywać perspektywy biznesowe w rozwijających się obszarach automatyzacji obróbki kabli, cyfryzacji, autonomicznej jazdy i e-mobilności.

1 283 333 nowo wyemitowanych akcji imiennych zostanie przydzielonych spółce Metall Zug AG w zamian za 100% akcji Schleuniger i zostanie po raz pierwszy wprowadzone do obrotu na szwajcarskiej giełdzie SIX w 31 sierpnia 2022 roku. Metall Zug AG, obecny właściciel Schleuniger AG, będzie wówczas właścicielem 25% udziałów w Komax Holding AG – czytamy w komunikacie.


Metall Zug to grupa firm przemysłowych z siedzibą w szwajcarskim Zug. Grupa zatrudnia około 3000 pracowników i składa się z pięciu jednostek biznesowych, w tym Wire Processing – Grupa Schleuniger, która zostanie połączona z Komax. Firma Schleuniger powstała w 1975 roku i dostarcza rozwiązania dla przemysłu obróbki i testowania kabli. Schleuniger i jego spółki zależne, DiIT, adaptronic i Cirris, zatrudniają ponad 900 pracowników.

Komax to szwajcarska firma z zakładami produkcyjnymi w Europie, Ameryce Północnej i Południowej, Azji i Afryce, zapewniająca lokalną sprzedaż i wsparcie serwisowe w ponad 60 krajach. Od 1975 roku Komax rozwinął się z trzyosobowej firmy do grupy składającej się z ponad 40 firm i ponad 2000 pracowników. Komax dostarcza rozwiązania do obróbki kabli i koncentruje się na czterech segmentach rynku: motoryzacyjnym, lotniczym, telekomunikacyjnym/datacom oraz przemysłowym.
 


reklama
reklama
Załaduj więcej newsów
June 13 2024 13:49 V22.4.55-2