reklama
reklama
reklama
reklama
reklama
reklama
© Pixabay
Przemysł elektroniczny |

Impact z certyfikatami ISO 14001 i 45001

Impact Clean Power Technology (ICPT), producent systemów bateryjnych dla transportu, przemysłu oraz stacjonarnych magazynów energii dla OZE poinformował o nowych certyfikatach ISO.

W czerwcu głośno było o firmie ICPT, która oficjalnie ogłosiła budowę GigafactoryX, nowoczesnej fabryki systemów bateryjnych. Zapowiedziana inwestycja będzie oznaczała zwielokrotnienie mocy produkcyjnych spółki docelowo do 5 GWh rocznie. Więcej na ten temat można przeczytać tutaj

Natomiast w krótkim komunikacie z lipca, ICPT poinformowało o dwóch certyfikatach. ISO 45001 to międzynarodowa norma określająca wymagania dla systemu zarządzania bezpieczeństwem i higieną pracy. Zastąpiła rozproszone do tej pory standardy BHP. Jej wdrożenie  zapewnia systematyzację działań związanych z bezpieczeństwem pracowników. Oznacza również  otwartą politykę informacyjną w zakresie rozwoju BHP i ciągłą poprawę bezpieczeństwa i higieny pracy. Wszystkie procesy związane z podnoszeniem poziomu bezpieczeństwa w firmie są teraz systematycznie monitorowane i oceniane.

Z kolei ISO 14001 to norma, która określa wymagania dotyczące systemu zarządzania środowiskowego. Pomaga przedsiębiorstwom identyfikować i monitorować wpływ ich działalności na środowisko oraz skutecznie zmniejszać jej negatywne skutki w tym zakresie. Efektami wdrożenia systemu ISO 14001 są przede wszystkim oszczędności wynikające z racjonalnego gospodarowania zasobami oraz ograniczenie ryzyk związanych z zanieczyszczeniem środowiska.
 


reklama
Załaduj więcej newsów
June 13 2024 13:49 V22.4.55-2