reklama
reklama
reklama
reklama
reklama
reklama
reklama
© Pixabay
Przemysł elektroniczny |

ELZAB planuje zwolnienia grupowe

ELZAB zamierza do października 2022 roku rozwiązać umowy o pracę z maksymalnie 95 osobami.

Zarząd ELZAB-u podjął decyzję o rozpoczęciu procesu zmierzającego do optymalizacji kosztów stałych oraz skoncentrowaniu działań spółki na podstawowej działalności gospodarczej związanej z nowoczesnymi technologiami dla sektora sprzedaży detalicznej (sektor retail) – informuje spółka. Jest to element realizacji strategii grupy kapitałowej Comp, w której znajduje się ELZAB, ogłoszonej 12 maja tego roku.

– Działanie to, podobnie jak realizowany przez spółkę rozwój kasy fiskalnej do urządzenia wielofunkcyjnego, oferującego szereg dodatkowo płatnych i niezależnie oferowanych usług (model VAS lub SAAS) jest elementem strategii, o której mowa powyżej. Proces optymalizacji kosztów powinien zakończyć się do grudnia 2022 roku, co związane będzie z ponoszeniem w tym czasie przez spółkę dodatkowych kosztów związanych z jego prowadzeniem – czytamy dalej w komunikacie.

Mając powyższe na uwadze, zarząd spółki podjął uchwałę o zamiarze przeprowadzenia zwolnień grupowych i rozpoczęciu procedury konsultacji w sprawie zwolnień grupowych. ELZAB zamierza rozwiązać umowy o pracę z maksymalnie 95 osobami w okresie do października 2022 roku.

Powyższy proces jest spowodowany podjęciem w dniu 1 czerwca 2022 roku decyzji o zaprzestaniu prowadzenia produkcji zewnętrznej (niefiskalnej) na rzecz osób trzecich w wydziale mechanicznym spółki, którego funkcjonowanie i sprzedaż usług stanowiła około 7,6% przychodów spółki za rok 2021, a jednocześnie odpowiadała za ok. 19% ogólnych kosztów stałych działalności spółki w 2021 roku. 


reklama
reklama
Załaduj więcej newsów
May 14 2024 07:33 V22.4.46-2
reklama
reklama