reklama
reklama
reklama
reklama
reklama
reklama
© Soitec
Przemysł elektroniczny |

Soitec inwestuje w inspekcję od KLA

Soitec wybrał technologie firmy KLA Corporation, aby zapewnić „wysoką wydajność produkcji” rozwiązań z węglika krzemu (SiC) dla przemysłu motoryzacyjnego.

W oparciu o dotychczasowe doświadczenia w korzystaniu z inspekcji KLA przy produkcji płytek Silicon-on-Insulator (SOI), Soitec rozszerzył współpracę z KLA i wybrał system kontroli Surfscan SP A2 do płytek SmartSiC – informuje firma.

Jak czytamy w komunikacie, partnerstwo ma umożliwić produkcję podłoży SiC na „nowym i jeszcze bardziej wyrafinowanym poziomie, wspierając przemysł w dostarczaniu wysokiej jakości półprzewodników SiC w dużych ilościach na rynek motoryzacyjny”.

– Wykazaliśmy już ogromny potencjał systemu kontroli KLA dla naszej najważniejszej technologii SOI. Teraz stosujemy ją w innowacyjnej technologii SmartSiC dla sektora motoryzacyjnego. Pomoże nam to zwiększyć wydajność produkcji, zaspokoić rosnące zapotrzebowanie rynku pojazdów elektrycznych i zaoferować klientom dodatkową wartość dodaną – komentuje Christophe Maleville, dyrektor ds. technologii Soitec.

W marcu 2022 roku Soitec ogłosił budowę nowej fabryki w siedzibie w Bernin koło Grenoble we Francji, w której produkowane mają być głównie wafle SmartSiC w rozmiarach 150 mm i 200 mm.

Zakład ma rozpocząć działalność w drugiej połowie 2023 roku.
 


reklama
Załaduj więcej newsów
June 13 2024 13:49 V22.4.55-2