reklama
reklama
reklama
reklama
reklama
reklama
reklama
© Soitec
Przemysł elektroniczny |

Soitec rozwija produkcję we Francji

Soitec zwiększy produkcję we Francji, aby być gotowym do masowej produkcji wafli SiC oraz aby zwiększyć wydajność w zakresie podłoży SOI.

Projektant i producent materiałów półprzewodnikowych planuje uruchomienie nowego zakładu produkcyjnego w siedzibie w Bernin we Francji. Mają w nim być wytwarzane przede wszystkim podłoża SiC (Silicone Carbide – węglik krzemu), ponieważ firma chce odpowiedzieć na kluczowe wyzwania na rynkach pojazdów elektrycznych i przemysłowych. Inwestycja ma również wspierać działania Soitec związane z 300 mm podłożami typu SOI (Silicon-on-Insulator – krzem na izolatorze).

Soitec zamierza produkować w nowej fabryce wafle SmartSiC, opracowane w Centrum Innowacji w Grenoble, przy użyciu zastrzeżonej technologii Soitec SmartCut. Chipy zbudowane na tego typu waflach umożliwiają wzrost wydajności i efektywności energetycznej systemów zasilania.

Soitec zapewnia, że w obszarze produktów SmartSiC współpracuje z głównymi producentami urządzeń SiC (nie podaje jednak z kim konkretnie) i ma na celu wygenerowanie pierwszych przychodów w drugiej połowie 2023 roku.

Jak wskazuje Paul Boudre, dyrektor generalny Soitec, firma ocenia, że do 2030 roku około 40% wszystkich nowych samochodów będzie elektrycznych. Wafle SmartSiC mają przy tym odpowiadać na związane z tą transformacją wyzwania przemysłowe oraz pomóc w optymalizacji efektywności energetycznej i przyspieszyć wprowadzanie pojazdów elektrycznych.

– Ta inwestycja jest dla nas kamieniem milowym, ponieważ SmartSiC ma być kolejnym motorem wzrostu dla Soitec oraz siłą napędową transformacji rynków motoryzacyjnego i przemysłowego – dodaje Paul Boudre. 
 


reklama
Załaduj więcej newsów
April 11 2024 07:39 V22.4.25-1
reklama
reklama