reklama
reklama
reklama
reklama
reklama
reklama
reklama
reklama
© GlobalWafers
Przemysł elektroniczny |

GlobalWafers wybuduje fabrykę o wartości 5 mld USD w USA

GlobalWafers, dostawca wafli krzemowych, wybuduje fabrykę o wartości 5 miliardów dolarów w Sherman w stanie Teksas.

Jak podkreśla dyrektor generalna firmy Doris Hsu, zamiast importować wafle z Azji, GlobalWafers USA (GWA) będzie produkować i dostarczać wafle lokalnie.

Fabryka GlobalWafers ma być pierwszym nowym zakładem produkującym podłoża półprzewodnikowe w Stanach Zjednoczonych od ponad dwóch dekad i zamknie krytyczną lukę w łańcuchu dostaw chipów – czytamy w oświadczeniu firmy.

– W związku z globalnym niedoborem chipów i ciągłymi problemami geopolitycznymi, GlobalWafers umożliwia rozwiązanie problemu odporności łańcucha dostaw półprzewodników w Stanach Zjednoczonych, budując najnowocześniejszą fabrykę płytek krzemowych o średnicy 300 milimetrów – mówi dyrektor generalna Doris Hsu.

Budowa ma się rozpocząć później w tym roku, a produkcja ma ruszyć w 2025 roku. W ramach inwestycji ma powstać nawet 1500 miejsc pracy, a docelowe moce produkcyjne szacowane są nawet na 1,2 mln wafli miesięcznie, osiągane etapami, zgodnie z istniejącym na rynku zapotrzebowaniem. 

W lutym tego roku, po zakończonej niepowodzeniem próbie przejęcia niemieckiej firmy Siltronic, GlobalWafers zapowiedziało, że przeznaczone na akwizycję środki przeznaczy na cele inwestycyjne. Ogłoszony właśnie projekt typu greenfield w USA to jeden z elementów tej strategii. 


reklama
reklama
Załaduj więcej newsów
April 15 2024 11:45 V22.4.27-1
reklama
reklama