reklama
reklama
reklama
reklama
reklama
reklama
© GlobalWafers
Przemysł elektroniczny |

GlobalWafers zwiększy moce po fiasku przejęcia Siltronic

GlobalWafers nie przejmie niemieckiego Siltronic, a środki przeznaczone na ten cel wyda na inwestycje.

– Chociaż nieudana próba przejęcia jest rozczarowująca, to już od momentu przedstawienia oferty na Siltronic realizowaliśmy dwutorową strategię. Jestem bardzo podekscytowana, że ​​możemy teraz rozważyć szeroką gamę opcji rozwoju technologii i zwiększenia mocy produkcyjnych – mówi Doris Hsu, prezes i dyrektor generalna GlobalWafers.

Firma rozważa szereg inwestycji w moce produkcyjne różnego rodzaju podłoży krzemowych 300 i 200 mm (wafle w takich technologiach, jak: SOI – Silicon on Insulator, FZ – FlatZone, SiC – Silicon Carbide czy GaN on Si – Gallium Nitride on Silicon wafers).

Plan ekspansji zakłada inwestycje w Azji, Europie i Stanach Zjednoczonych o wartości do 100 mld NTD (około 3,6 mld USD), obejmujące zarówno projekty typu brownfield (wykorzystujące istniejącą infrastrukturę), jak i greenfield (budowane od początku).

Nowe linie produkcyjne mają zostać uruchomione w drugiej połowie 2023 roku i będą rozbudowywane kwartalnie.

W ubiegłym tygodniu GlobalWafers poinformowało, że zapłaci Siltronic 50 mln EUR po tym, jak jego oferta przejęcia niemieckiego przedsiębiorstwa nie uzyskała wymaganej zgody regulacyjnej.


 


reklama
reklama
Załaduj więcej newsów
April 15 2024 11:45 V22.4.27-2
reklama
reklama