reklama
reklama
reklama
reklama
reklama
reklama
reklama
© GlobalFoundries
Przemysł elektroniczny |

Pierwsze maszyny już w nowej fabryce GlobalFoundries

Producent półprzewodników ogłosił, że zaledwie rok po rozpoczęciu inwestycji w Singapurze, dostarczył pierwsze maszyny do nowej fabryki.

Podczas czwartkowej ceremonii w Singapurze w nowo wybudowanym budynku GF świętowało pierwszy kamień milowy inwestycji – przeniesienie do oddanego właśnie do użytku pomieszczenia czystego systemu do wytrawiania wykonanego przez Lam Research.

– Dzisiejszy kamień milowy przybliża firmę GF do zwiększenia zdolności produkcyjnych w zakładzie w Singapurze i zaspokajania globalnego zapotrzebowania na chipy produkowane przez GF stosowane w samochodach, smartfonach, łączności bezprzewodowej, urządzeniach internetu rzeczy (IoT) i innych aplikacjach – pisze firma w komunikacie.

GF zakończył budowę obiektu w ramach projektu inwestycyjnego w kampusie w Singapurze. Nowy zakład obejmuje 23 000 m kw. przestrzeni czystych i biura administracyjne. Po uroczystej ceremonii dostarczenia pierwszych narzędzi produkcyjnych, GF będzie w nadchodzących miesiącach i stopniowo dodawać kolejne maszyny do clean roomu.

Po ukończeniu nowy zakład będzie miał wydajność 450 000 wafli (300 mm) rocznie, podnosząc całkowitą wydajność kampusu GF w Singapurze do około 1,5 miliona wafli (300 mm) rocznie.

– Nowy zakład GF będzie najbardziej zaawansowanym zakładem produkcji półprzewodników w Singapurze i jest na dobrej drodze do stworzenia 1000 nowych miejsc pracy, w tym dla techników i inżynierów – podkreśla GF.

W czerwcu 2021 roku firma GF ogłosiła, że zainwestuje około 4 mld USD w rozbudowę kampusu w Singapurze w ramach ogólnego planu firmy dotyczącego zwiększenia mocy produkcyjnych w reakcji na olbrzymi popyt na chipy. GF inwestuje także w Stanach Zjednoczonych.


 


 


reklama
Załaduj więcej newsów
May 14 2024 07:33 V22.4.46-1
reklama
reklama