reklama
reklama
reklama
reklama
reklama
reklama
© globalfoundries
Przemysł elektroniczny |

GlobalFoundries ruszył z budową fabryki w Singapurze

Nowa inwestycja GF w Singapurze to pierwszy krok w ramach strategii firmy zakładającej globalny rozwój produkcji, aby sprostać rosnącemu zapotrzebowaniu na układy scalone.

Budowa zakładu GlobalFoundries w Singapurze już się rozpoczęła, produkcja ma ruszyć w 2023 roku.

Inwestycja GF o wartości ponad 4 mld USD będzie realizowana we współpracy z Radą Rozwoju Gospodarczego Singapuru oraz przy wsparciu części klientów i ma odegrać integralną rolę w zaspokojeniu rosnącego popytu na wiodące w branży technologie produkcyjne i usługi firmy – czytamy w komunikacie. 

A globalne zapotrzebowanie na chipy zwiększa się bardzo szybko, podobnie jak przychody z tego rynku, które w ciągu najbliższych ośmiu lat mają wzrosnąć 2,1 raza. GF planuje zatem rozbudowę zakładów, zarówno w Stanach Zjednoczonych, jak i w Niemczech oraz właśnie w Singapurze. Po zakończeniu pierwszego etapu inwestycji w Singapurze, GF doda moce produkcyjne na poziomie 450 tys. wafli 300 mm rocznie, dzięki czemu tamtejszy kampus będzie dysponował wydajnością około 1,5 mln podłoży rocznie. 

Jak podkreśla GF, nowy zakład będzie bardzo zaawansowany technologicznie i umożliwi rozwój produkcji rozwiązań RF, analogowych układów mocy i pamięci nieulotnych. W ramach inwestycji GF wybuduje cleanroomy o powierzchni około 23 tys. m kw. oraz pomieszczenia administracyjne. Producent chipów zamierza utworzyć 100 dodatkowych etatów dla wysoko wykwalifikowanych pracowników. 

– GF wychodzi naprzeciw wyzwaniu globalnego niedoboru półprzewodników, przyspieszając inwestycje na całym świecie. Nasz nowy obiekt w Singapurze będzie wspierać szybko rozwijające się segmenty: motoryzacyjny, 5G i bezpiecznych urządzeń. Zawarliśmy już długoterminowe umowy z klientami – komentuje dyrektor generalny GF, Tom Caulfield.


reklama
reklama
Załaduj więcej newsów
June 13 2024 13:49 V22.4.55-2