reklama
reklama
© GlobalFoundries
Przemysł elektroniczny |

GlobalFoundries uruchamia GF Labs by przyspieszyć innowacje

Nowy program amerykańskiego producenta chipów ma umożliwić rozwój zróżnicowanych technologii półprzewodnikowych.

Na dorocznym GF Technology Summit (GTS) firma GlobalFoundries ogłosiła uruchomienie GF Labs, nowego programu, który będzie skoncentrowany na rozwijaniu nowych technologii i na długoterminowej mapie drogowej, co, jak zapewnia GF, umożliwi klientom rozwój innowacyjnych produktów i przyspieszy ich wprowadzanie na rynek.

GF podkreśla, że innowacje w dziedzinie półprzewodników mają zasadnicze znaczenie dla wzrostu i rozwoju megatrendów technologicznych, które przekształcają światową gospodarkę, w tym IoT, 5G, 6G, przetwarzanie w chmurze, sztuczną inteligencję, obliczenia kwantowe i motoryzację nowej generacji. Trendy te mają zapewnić wzrost przychodów z rynku rynku półprzewodników do ponad 1,3 bln USD do końca dekady (zgodnie z prognozą International Business Strategies).

GF przywołuje dotychczasowe osiągnięcia w zakresie wprowadzania innowacyjnych rozwiązań, takie jak proces 22FDX FD-SOI czy platforma GF Fotonix. Uruchomione właśnie GF Labs ma na celu przyspieszenie tempa innowacji poprzez stworzenie otwartych ram wewnętrznych i zewnętrznych inicjatyw badawczo-rozwojowych, czego efektem mają być liczne różnorodne technologie procesowe dla przyszłych, zorientowanych na dane, połączonych, inteligentnych i bezpiecznych aplikacji – pisze GF w komunikacie.

Dostawca chipów stawia przy tym na szeroką współpracę z różnymi ośrodkami, w tym uczelniami wyższymi, instytucjami rządowymi, innowacyjnymi start-upami czy konsorcjami przemysłowymi i wymienia przy tym takich partnerów, jak Międzyuczelniane Centrum Mikroelektroniki (IMEC) w Belgii, niemiecki Instytut Fraunhofera, amerykańską DARPA oraz Instytut Mikroelektroniki w Singapurze.

GF informuje, że trwają już prace badawczo-rozwojowe w ramach GF Labs, w tym nad rozwiązaniami FRSOI oraz SiGe, natomiast szczegóły programu i partnerzy zostaną ogłoszeni w 
drugiej połowie 2022 roku.
 


reklama
reklama
Załaduj więcej newsów
November 30 2023 20:03 V22.0.11-2