reklama
reklama
reklama
reklama
reklama
reklama
© gleighly dreamstime.com Przemysł elektroniczny |

Broadcom chce iść w chmurowy software

Broadcom Inc negocjuje przejęcie dostawcy usług chmurowych VMware Inc, co umożliwiłoby firmie chipowej przekształcenie w zdywersyfikowaną firmę technologiczną – pisze Reuters powołując się na anonimowych informatorów.

Negocjacje na razie trwają, a firmy nie są jeszcze bliskie podpisania umowy – twierdzą informatorzy Agencji Reutera. Nie są też znane warunki ewentualnej transakcji.

Broadcom to dostawca fabless układów scalonych używanych w wielu aplikacjach, od telefonów komórkowych po sieci telekomunikacyjne, ale wykupienie VMware dałoby firmie dostęp do centrów danych, w których technologia VMware jest podstawą dla klientów usług chmurowych. Przejęcie VMware prawie potroiłoby wielkość segmentu oprogramowania Broadcomu.

Jak oceniają analitycy Wells Fargo, akwizycja VMware miałaby dla Broadcomu strategiczny sens, zgodny z podejściem firmy zakładającym budowanie oferty w zakresie oprogramowania dla infrastruktury korporacyjnej.

Reuters przypomina, że m.in. dzięki przejęciom, Broadcom przez ostatnich 15 lat rozwinął się z niewielkiej firmy w giganta, którego wartość przekroczyła 200 mld USD, a w rankingu największych firm fabless (projektantów chipów bez własnych fabryk) Broadcom wyprzedzają tylko Qualcomm i NVIDIA. 

reklama
reklama
May 29 2023 15:20 V20.14.29-1