reklama
reklama
reklama
reklama
reklama
reklama
reklama
© AMD
Przemysł elektroniczny |

AMD zwiększyło przychody o 71%

Pierwszy kwartał był rewelacyjny dla konkurenta Intela. Przychody AMD w tym okresie wyniosły 5,9 mld USD, co oznacza wzrost o 71% rok do roku.

W pierwszym kwartale 2022 roku marża brutto AMD wyniosła 48%, zysk operacyjny 951 mln USD, marża operacyjna 16%, a zysk netto 786 mln USD.

Główne czynniki, którym firma zawdzięcza wzrost sprzedaży to wyższe przychody w segmentach Computing and Graphics oraz Enterprise, Embedded i Semi-Custom. Duży zastrzyk pochodzi też z zakończonego 14 lutego przejęcia Xilinx. Specjalista w obszarze FPGA w 1Q2022 wygenerował 559 mln USD przychodów.

Przypomnijmy, że AMD pojawiło się na 10. miejscu w najnowszym rankingu IC Insights biorącym pod uwagę przychody największych firm półprzewodnikowych za 2021 rok. AMD awansowało z miejsca 14., zwiększając roczną sprzedaż o 68% do 16,4 mld USD.

– Pierwszy kwartał był znaczącym punktem zwrotnym w naszej drodze do skalowania i transformacji AMD, ponieważ osiągnęliśmy rekordowe przychody i sfinalizowaliśmy strategiczne przejęcie Xilinx – komentuje dr Lisa Su, przewodnicząca i dyrektor generalna AMD.

Lisa Su dodaje, że AMD zanotował znaczący dwucyfrowy wzrost rok do roku w każdym z biznesów, a liderem był segment procesorów serwerowych EPYC, którego przychody zwiększyły się ponad dwukrotnie trzeci kwartał z rzędu.

– Popyt na wiodące produkty firmy utrzymuje się na wysokim poziomie, a nasze zwiększone prognozy całoroczne odzwierciedlają szybszy wzrost organiczny AMD i dodanie rozwijającej się działalności Xilinx – stwierdza Lisa Su.

Prognozy AMD na drugi kwartał zakładają przychody na poziomie 6,5 mld USD (+/-200 mln USD), co oznaczałoby wzrost o 69% r/r i 10% kw/kw. Z kolei przychody za cały 2022 rok są szacowane na 26,3 mld USD, co dałoby wzrost o 60% r/r (poprzednia prognoza zakładała +31%).

© AMD

reklama
reklama
Załaduj więcej newsów
April 15 2024 11:45 V22.4.27-2
reklama
reklama