reklama
reklama
reklama
reklama
reklama
reklama
reklama
© Pixabay
Przemysł elektroniczny |

TAURON Dystrybucja dwukrotnie wybiera Apatora

TAURON Dystrybucja wybrał wartą niemal 200 mln PLN ofertę konsorcjum GRIFFIN GROUP SA ENERGY Sp. k. i Apator SA. TAURON rozstrzygnął też przetarg na liczniki energii elektrycznej wart 34,8 mln PLN.

Oferta konsorcjum firm: GRIFFIN GROUP S.A. ENERGY Sp. k. (lider) oraz Apator S.A. (członek) została wybrana jako najkorzystniejsza w postępowaniu na „Dostawę statycznych liczników zdalnego odczytu z modułem komunikacyjnym PLC w standardzie „OSGP” wraz z usługą instalacji, magazynowania oraz pracami cleanup na obszarze Smart City Wrocław w TAURON Dystrybucja SA Oddział we Wrocławiu” – informuje Apator w komunikacie.

Statyczne liczniki zdalnego odczytu (LZO) będą dostarczane przez dwóch producentów w równych proporcjach. Realizacja dostaw planowana jest do maja 2025 roku.

Wartość oferty konsorcjum wynosi 189,8 mln PLN (bez prawa opcji), w tym wynagrodzenie dla Apator SA za zrealizowanie dostaw 1-fazowych i 3-fazowych liczników działających w technologii PLC jest szacowane na 18-20% wartości oferty konsorcjum.

Warunki przetargu przewidują prawo opcji polegające na możliwości zwiększenia zamówienia, co dodatkowo może zwiększyć wartość wynagrodzenia dla Apator SA o szacowaną wartość na poziomie 16-18% w stosunku do wartości wynagrodzenia zamówienia podstawowego dla Apator SA.

Niemal dokładnie rok temu Apator i Griffin Group Energy podpisały porozumienie dotyczące współpracy w zakresie opracowania, wdrożenia do produkcji i dostaw na rynek krajowy oraz europejski inteligentnego licznika nowej generacji pracującego w technologii OSGP.


Toruński producent poinformował też, że oferta Apator SA została wybrana przez TAURON Dystrybucja jako najkorzystniejsza w postępowaniu na „Dostawy statycznych bezpośrednich 1-fazowych i 3-fazowych liczników energii elektrycznej” w zakresie zadania 3 i 4.

Wartość oferty w zakresie zadań 3 i 4 dotyczących dostaw komunalnych liczników 3-fazowych NORAX 3 wynosi 34,8 mln PLN, a warunki przetargu przewidują prawo opcji polegające na możliwości zwiększenia zamówienia dla każdego zadania o 30%. W związku z powyższym całkowita wartość oferty może wynieść 45,2 mln PLN.

Realizacja dostaw w zakresie zamówienia podstawowego nastąpi w terminie 15 miesięcy od dnia zawarcia umowy.  
 


reklama
reklama
Załaduj więcej newsów
April 15 2024 11:45 V22.4.27-1
reklama
reklama