reklama
reklama
reklama
reklama
reklama
© stellantis
Przemysł elektroniczny |

Technologie Qualcommu w autach Stellantis

Stellantis podpisał wieloletnią umowę na wykorzystanie w swoich pojazdach najnowszej technologii połączonych samochodów firmy Qualcomm.

Czternaście marek Stellantis, w tym Peugeot, Fiat i Jeep, będzie od 2024 roku korzystać z platformy Snapdragon Digital Chassis i technologii telematycznych 5G firmy Qualcomm, przy czym pierwsze wdrożenie ma być zrealizowane w autach Maserati – poinformowały firmy.

– Szerokie doświadczenie Qualcomm Technologies w branży motoryzacyjnej i skalowaniu jako lidera w dziedzinie półprzewodników umożliwi nam pionową integrację kluczowych elementów naszych nowych platform i dokładniejsze zarządzanie całym łańcuchem dostaw elektroniki – komentuje Carlos Tavares, dyrektor generalny Stellantis.

Stellantis wykorzysta platformy Snapdragon Cockpit nowej generacji do zasilania samochodowych systemów komunikacyjnych i informacyjno-rozrywkowych dla STLA SmartCockpit, który jest opracowywany wspólnie z Amazon i Foxconn.

Firmy nie podały wartości transakcji. 

Platformy motoryzacyjne firmy Qualcomm pod wspólną nazwą Snapdragon Digital Chassis to zestaw platform połączonych z chmurą, zaprojektowanych z myślą o telematyce samochodowej i łączności, cyfrowym kokpicie, a także wsparciu kierowcy i autonomicznej jazdy.


reklama
reklama
Załaduj więcej newsów
February 13 2024 16:53 V22.3.28-1